Бухгалтера з Освенцима відправили до в’язниці в 96 років

Федеральний конституційний суд Німеччини не прийняв до розгляду скаргу 96-річного Оскара Гренінга, відомого як «бухгалтер з Освенцима», який просив про відстрочку покарання у вигляді позбавлення волі. Про це повідомляє КуПол.

У липні 2015 року есесівця Гренінга визнали винним у пособництві у вбивстві 300 тисяч чоловік без безпосередньої участі в них, його засудили до чотирьох років в’язниці. Адвокати подали апеляцію, в якій вказали, що Гренінг не може відбувати покарання через стан здоров’я, проте суд вирішив, що чоловік зможе отримувати всю необхідну медичну допомогу в тюрмі.

Гренінг служив в концентраційному таборі Освенцим з 1942-го по 1944 рік. У його обов’язки входив прийом грошей і цінностей, які здавали прибули в’язні. Потім зібрані кошти есесівець відправляв до Берліна.

Концентраційний табір Освенцим (або Аушвіц) розташовувався в 60 кілометрах від Кракова (Польща). Вважається найбільшим і найбільш довго існували нацистським табором смерті, одним з головних символів Голокосту. За різними оцінками, в Освенцімі було вбито близько 1,4 мільйона чоловік, понад мільйон з них були євреями. Згодом на території табору відкрили музей.

Comments are closed.