І грядка, і прописка

 Дійсно, дача на території Нової Москви може забезпечити столичну прописку – за умови, що ділянка належить до категорії «землі поселення» (або індивідуальне житлове будівництво, або особисте підсобне господарство, або постійне місце проживання – сільгосппризначення не підходить). Також не можна прописатися на земельній ділянці без будівлі. А будинок повинен бути придатний для постійного проживання.

За словами Володимира Яхонтова, для того, щоб отримати прописку в заміському новомосковському будинку, необхідно подати заяву про взяття на постійний реєстраційний облік за місцем проживання до територіального ФМС. При цьому дача повинна бути єдиною нерухомістю у власності. Якщо ФМС дає відмову, можна звернутися в суд. Як правило, ці дії не займають багато часу і завжди спрацьовують.

Саме тому найбільшою популярністю в Новій Москві тепер користуються дачні сотки, які з мінімальними зусиллями можна перевести в категорію, що дозволяє побудувати будинок для постійного проживання, каже Роман Коняхін. Звичайно, особливо привабливі землі, забезпечені всіма необхідними для життя комунікаціями (вода, газ, електрика). «Стабільно високим попитом користуються ділянки, розташовані в садових некомерційних товариствах, організованих Москвою. На їх благоустрій – будівництво доріг, електрифікацію, газифікацію та інше – до 2018 року виділено 2,7 мільярда рублів», – пояснює експерт.

Але для використання в традиційному розумінні дачі в Новій Москві вже майже ніхто не купує: присадибна ділянка в межах міста все ж не вписується в звичне розуміння заміського способу життя. На потенційних покупців не справляє враження ні те, що великі магістралі будуть будувати на віддалі від існуючих селищ, ні можливе збільшення ціни ділянки навіть до 50 відсотків, якщо поруч з ним так і не з’являться міські висотки та шосе.

За даними відділу аналітики сімейства компаній KASKAD Family, 93 відсотки «дачного» попиту припадає на Московську область – серед лідерів Підмосков’я можна назвати Одинцовський і Солнечногорський райони. У Новій Москві зникаючий попит відноситься до Домодєдовського і Подільського округів. Все ж Нова Москва – місце для повсякденного життя. Тому будують і купують тут тепер:

  • або звичайні квартири,
  • або котеджі в сучасних заміських селищах.