Любителям кредитів ускладнили життя


Наявність діючих або погашених мікропозик впливає на отримання банківського кредиту. Про це повідомило бюро кредитних історій (БКІ) «Еквіфакс», дослідження якого наводить «КуПол».

Для більшості банків наявність у майбутнього позичальника мікрокредиту в кредитній історії призводить до зниження можливостей на отримання кредитів. Для більш великих позик, таких як іпотека і автокредит, ця тенденція діє в ще більшій мірі, відзначають в «Еквіфакс».

Наявність кредитної історії в МФО не може бути основною причиною для відмови, але може враховуватися при прийнятті рішення банком. Більш сприятливим випадком вважається відсутність кредитної історії у клієнта в принципі. Однак для невеликих позик діє зворотний принцип – отримати позитивну відповідь у такому разі складніше тим, у кого відсутній кредитний досвід взагалі.

Виконуючий обов’язки генерального директора Об’єднаного кредитного бюро (ОКБ) Микола Мясников пояснив, що причина полягає в низькому офіційному доході, відсутності працевлаштування, поганою кредитною історії клієнтів МФО. «При цьому середня сума позики МФО становить близько восьми тисяч рублів. Якщо мова йде про іпотеку або автокредит, то очевидно, що банки зацікавлені перш за все в платоспроможних клієнтів », – зазначив він. Деякі банки автоматично відмовляють таким позичальникам.

Побоювання банків щодо кредитоспроможності росіян не безпідставні. Так, в жовтні 2018 року Об’єднане кредитне бюро повідомляло про те, що за першу половину 2018 року різко збільшилася кількість прострочених мікропозик. Зростання склало 32,5 відсотка, а частка прострочених мікрокредитів оцінюється в 26,5 мільярда рублів.