Названа країна з найдорожчою у світі нерухомістю

Житлова нерухомість в Монако – найдорожча у світі. У 2016-му середня вартість вторинних домоволодінь в князівстві досягла рекордної позначки – 41,4 тисячі євро за квадратний метр. За останні 10 років місцеве житло зросло в ціні на 180 відсотків. Настільки помітне збільшення – рідкість для регіонів з розвиненою економікою, йдеться в матеріалах компанії Savills.

За даними аналітиків, в середньому вартість житла в новобудовах Монако становить 13,7 мільйона євро. Домоволодіння на вторинному ринку приблизно в три рази дешевші.

У 2016 році в князівстві продали 553 об’єкти нерухомості, з яких лише 33 відносяться до первинного ринку. В сумі покупці за рік придбали місцеве житло на 2,7 мільярда євро.

У регіони світу з найвищими цінами на нерухомість, за версією Savills, також входять Гонконг (39,1 тисячі євро за квадратний метр в середньому), Токіо (29,2 тисячі євро / метр), Лондон (17,7 тисячі), Нью йорк (16,7 тисячі).

Восени 2016 року в Монако був виставлений на продаж пентхаус, розташований в найвищій будівлі князівства – комплексі «Вежа Одеон» (Odeon Tower). Квартиру, що займає п’ять поверхів хмарочоса, оцінили в 335 мільйонів доларів – це абсолютний ціновий рекорд для світового ринку житлової нерухомості.