Розкрито деталі проектів тематичного парку “Росія”

temparkКомпанія Cushman & Wakefield, яка перемогла в конкурсі на концепцію тематичного парку “Росія”, оцінює витрати на реалізацію проекту у 8 мільярдів доларів. Про це повідомляє “Коммерсантъ”.

У Cushman & Wakefield пропонують розділити територію парку на південну і північну зони, а між ними встановити флагшток висотою 175 метрів. До 40 відсотків відвідувачів комплексу планується перевозити залізничним транспортом.

Нідерландська компанія Hosper, яка посіла друге місце, представила проект вартістю 2,7 мільярда доларів. Він, зокрема, включає величезну будівлю у вигляді золотого кулі з зеленими прогулянковими зонами і кільцеву дорогу навколо парку.

Третій призер, ЕПІ “Моспроект-5”, запропонував створити парк мініатюр і ботанічний сад у формі кордонів Росії, поруч побудувати котеджі і гольф-поля. Витрати на цей проект оцінюються в 4,3 мільярда доларів.
Компанія Citymakers, яка стала четвертою, хоче зробити центральною віссю парку модель Транссибу з 83 секторами-регіонами. Його будівництво обійшлося б у 5,8 мільярда доларів.

Результати конкурсу на кращу тематичну та фінансову концепцію “Росії” були оприлюднені на початку січня. До кінця 2014 року на основі чотирьох проектів-переможців буде сформована фінальна модель парку, а також визначено обсяг і джерела фінансування. Першу фазу комплексу передбачається відкрити до 2015-2016 років, а початок цілорічної роботи намічено на 2020-2021 роки.

Ландшафтно-рекреаційний комплекс “Росія”, з ініціативою якого в 2012 році виступило Російське Географічне товариство, розміститься на території 750 гектарів в Домодєдовському районі Підмосков’я. У парку будуть представлені природні та культурні пам’ятки регіонів Росії, в тому числі 10 основних визначних пам’яток країни в мініатюрі. Також там відкриються готелі, парк розваг і буде висаджено біля мільйона дерев.