Село моє дороге

 За даними «МІЕЛЬ-Заміська нерухомість», в садових товариствах ближче до «старої» Москві ділянки з мінімальним набором комунікацій без хати коштують не більше трьох мільйонів рублів. Наприклад, недавно ділянка в шість соток в товаристві «Дубки» (район селища Газопровід) була куплена за 1,7 мільйона рублів. У котеджних селищах ділянки площею 8-10 соток реалізуються приблизно за п’ять-шість мільйонів рублів, а за 10 мільйонів можна знайти навіть готові будинки. Також привабливі пропозиції є на престижному Калузькому напрямку в зоні аеропорту Внуково. Так, в садовому товаристві «Лапшінка» 14 соток з будинком площею 300 «квадратів» продають всього за 14,5 мільйона рублів.

Аналітики «Avito Нерухомість» відзначають, що за середнім показником найдорожчі ділянки все ж знаходяться в Новій Москві: в селищі Мосрентген середня ціна за сотку тримається на рівні 922 тисяч рублів. Друге і третє місце за цим показником – за Красногорському і Котельник. Тут ціна сотки становить 667 тисяч і 611 тисяч рублі, відповідно. В цілому, проведений аналіз показує, що на вартості ділянок, в першу чергу, позначається віддаленість від МКАД і лише потім – приналежність території до Нової Москві або області. Так, в Королеві, Одинцово, Видному і Балашисі ціни на ділянки помітно вищі, ніж в Щербинці, Ватутінках або Троїцьку, які розташовані в Новій Москві.

В середньому в 20-40-кілометровій віддаленості від МКАД ціни на приєднаних територіях становлять 150-350 тисяч рублів за сотку. А об’єкти такого ж рівня в 10-кілометровій зоні можуть коштувати і до мільйона рублів за сотку, говорить Сергій Цивін.

Згідно з даними «Метріум Груп», ціни на елітні об’єкти в Новій Москві стартують від 20 мільйонів рублів, мінімальна вартість сотки дорівнює приблизно 320 тисячам рублів. «В ще більш престижних локаціях на Новій Ризі (до 30 кілометрів від МКАД) середня ціна сотки становить від 500 тисяч до двох мільйонів рублів, на Рубльовці – від 700 тисяч до п’яти мільйонів», – каже Ольга Бахметьева.

Виходить, що купувати дачу в Новій Москві варто тільки для перетворення її в будинок для постійного проживання – відпочинок на природі в класичному розумінні краще шукати в інших районах Підмосков’я. Котеджні придбання тут більш виправдані:

  • ціни не «кусаються»,
  • прописка забезпечена,
  • екологія хороша.