Твердопаливні котли: якій моделі надати перевагу

75525260f759c2baba84826bd32bc606Котли, які функціонують на твердому паливі, сьогодні можна зустріти як у приватних помешканнях, так і на об’єктах промисловості. Найчастіше для них використовується таке паливо, як вугілля, деревина, брикети з торфу, антрацит, стружка і таке інше.

Виробники цієї продукції пропонують споживачам твердопаливні котли в асортименті. Наприклад, якщо передбачається використовувати переважно вугілля, то оптимальним варіантом будуть чавунні агрегати – енергонезалежні, із зручним циклом роботи. Для спалювання деревини підходить піролізний твердопаливний котел, який має дві камери згоряння палива. Також є можливість придбати й встановити пелетні агрегати, які розраховані на використання пресованої чи гранульованої деревини. Їхня особливість – комплектація спеціальним бункером для пелет. Розпалювання такого пристрою відбувається в автоматичному режимі. Щоправда, він не пристосований для використання інших видів палива, окрім пелет з деревини.

Котли на твердому паливі тривалого горіння функціонують на дровах, а також відходах деревини. Окрім того, можна придбати моделі, які працюватимуть на вугіллі чи торфі або на їхній суміші. За словами спеціалістів, головна перевага агрегату такого виду – здатність працювати протягом тривалого часу (залежно від моделі від 12 годин до двох діб), використовуючи одне завантаження палива.

Вирішуючи, якому котлу надати перевагу, слід враховувати ряд факторів. Зокрема, його потужність, а також площу помешкання, яке потрібно обігріти. Окрім того, важливим показником є такий фактор, як його обслуговування. Наприклад, якщо власник помешкання готовий виділяти на обслуговування агрегату багато часу, то він може сміливо купувати найпростішу і дешеву модель. Якщо ж вільного часу обмаль, то оптимальним варіантом стане котел тривалого горіння.