У Москві стало менше квартир-«напівфабрикатів»

На російському столичному ринку новобудов зростає кількість проектів, де квартири пропонуються покупцям з уже виконаною обробкою. У вересні 2016 року в місті налічується 23 таких проекту, в той час як два роки тому їх було в два рази менше, свідчать матеріали, опубліковані компанією «Метріум Груп».

За даними аналітиків, обробка пропонується в 15 відсотках об’єктів нового будівництва на московському ринку житла. Максимально з 2014 року збільшилася кількість проектів з виконаним ремонтом в сегменті новобудов економ-і комфорт-класу – з семи два роки тому до 15 у вересні 2016- го.

Більш поширеними стають квартири з ремонтом і у високобюджетних сегментах ринку житлової нерухомості: влітку 2016 року в Москві налічувалося три новобудови бізнес-класу і п’ять – елітного з «готовими» квартирами. За словами керуючого партнера «Метріум Груп» Марії Литинецкой, обробка від забудовника в преміальному сегменті стала зустрічатися в 1,8 рази частіше.

Експерти відзначають, що так звані «напівфабрикати» – квартири без обробки – стають менш популярними через зниження платоспроможності покупців: в поточних економічних умовах далеко не всі можуть дозволити собі ремонт житла своїми силами.

Згідно з опублікованими раніше даними «Рамблер-Нерухомість», в серпні 2016 роки мінімум вартості нової квартири з оздобленням в Москві склав 2,9 мільйона рублів. За такою ціною пропонувалася покупцям студія площею 24 квадратних метра в новобудові на південному заході міста, біля станції метро «Бунинская алея».