У Москві зафіксовано тисячократний розрив у вартості квартир

Найдешевший московський апартамент коштує за підсумками 2016 року 2,28 мільйона рублів, найдорожчий — 2,5 мільярда рублів. Такі дані містяться в аналітичному звіті компанії «Бест-Новострой» за перший квартал 2016 року.

Мінімальна і максимальна вартість квадратного метра за той же період становлять 111 тисяч рублів і 2,9 мільйона рублів, відповідно. За даними «Бест-Новострой», до найбільш доступними пропозиціями апартаментів відносяться «Схід» (стартова ціна 2,2 мільйона рублів за апартамент в 16 квадратних метрів), Cleverland (від 2,4 мільйона рублів за лот), «Янтар-Apartments» і «Березова алея» (від 2,8 і від 3,1 мільйона рублів за лот відповідно).

Найдорожчі апартаменти пропонуються в комплексах Golden Mile Private Residence і резиденція «Знам’янка» (від 2,5 мільярда рублів).

За даними аналітиків компанії Est-a-Tet, в середині першого кварталу 2016 року обсяг квартир на первинному ринку «старої» Москви становив 620 тисяч квадратних метрів в 98 проектах.

Апартаменти — формат житлової нерухомості, який не має юридичного статусу житла і відрізняється більш високими в порівнянні з житлом, комунальними платежами, відсутністю можливості постійної реєстрації для власників, відсутністю зобов’язань щодо створення повноцінної інфраструктури для забудовників. При цьому вартість апартаментів, за узагальненою оцінкою опитаних «Будинком» учасників ринку, в середньому на 15-20 відсотків нижче вартості аналогічного за параметрами житла.