У районах Башкирії вводиться поквартирне опалення

24668_cu400_300У Башкирії реалізується проект щодо децентралізації опалення. Це допоможе регіону істотно скоротити втрати тепла, а споживачам — заощадити на оплаті ресурсів.

— В 2015 році роботи з децентралізації систем опалення (з переведенням споживачів на індивідуальні і автономні джерела теплопостачання) пройдуть у Баймакському, Білорецькому, Дюртюлинському, Ішимбайському і Хайбуллінському районах. Всього на ці цілі планується направити понад 164 мільйонів рублів, — зазначає міністр ЖКГ республіки Сергій Афонін.

Для чого потрібна децентралізація опалення? Основна користь — енергозбереження. В радянський час за теплопостачання населеного пункту відповідало промислове підприємство. Під нього будували потужну ТЕЦ. Велика частина генерації йшла на виробництво, а надлишки — на обігрів поселень. Через значні відстаній втрати вже тоді були великими. На сьогодні через зношеність мереж втрати стали просто колосальними.

Як зазначають фахівці, найчастіше модернізувати стару інфраструктуру просто немає сенсу. Набагато ефективніше і вигідніше перейти на децентралізовану систему.

Як же виглядає схема індивідуального поквартирного опалення? До кожного будинку підводиться газопровід. Потім монтується фасадний газопровід, здійснюється «введення» в квартиру, мешканцям встановлюють новий газовий котел газовий лічильник. Виконується демонтаж старої системи опалення з чавунними радіаторами, після чого встановлюються нові сталеві радіатори з обв’язкою з трубної частини. Щоб включити індивідуальний газовий обігрів, досить натиснути на кнопку. Тепловий режим можна регулювати.

— Візьмемо для прикладу сім’ю, яка проживає в двокімнатній квартирі. Якщо раніше витрати становили понад 2000 рублів протягом 12 місяців, то зараз — 600-700 рублів протягом семи місяців, тобто економія очевидна, — зазначає Сергій Афонін.

Як визнають самі жителі, нова схема теплопостачання допомагає їм вибудовувати власну схему енергоефективності. Наприклад, багато утеплюють підлогу, а при бажанні до газового котла можна підвести труби водопостачання, щоб у будинку була гаряча вода.

За даними відомства, до 2015 року на індивідуальне опалення в п’яти районах РБ перейдуть 972 квартири, в яких проживає 2786 людина. Буде побудовано п’ять автономних котелень для теплопостачання 17 об’єктів соціального призначення. Всі роботи повинні бути завершені до 15 вересня 2015 року.

Передбачається, що протягом п’яти років в програмі буде задіяно 44 населених пункти, що представляють 30 муніципальних районів Башкирії. Втім, список районів не остаточний — за інформацією прес-служби міністерства ЖКГ РБ, заявки від адміністрацій міст і районів ще приймаються.