У село, в глушину, у Москву

Скільки коштують дачі на новостоличних територіях

Раніше дачні ділянки на території Нової Москви нічим не відрізнялися від заміських соток в інших районах Підмосков’я. Сьогодні вони виявилися на території столиці та, за фактом, перетворилися в міські. Ми спробували з’ясувати, що стане з Новомосковська дачами в найближчі десятиліття, і чи є сенс їх купувати.

Вас тут не стояло!

Відразу після того, як стало відомо, що більшу частину Підмосков’я приєднають до столиці, ціни на дачні ділянки тут різко зросли. Однак досить скоро все повернулося на свої місця. З’ясувалося, що люди не поспішають купувати землю там, де незабаром можуть з’явитися міські квартали з багатоквартирними «гігантами». Сьогодні, за словами директора з маркетингу «Главстрой Девелопмент» Сергія Михайлова, мати дачу в Новій Москві, з одного боку, звичайно, привабливо: тут поліпшується транспортна доступність, розвивається інфраструктура. Але з іншого боку, це досить ризиковано: до сих пір не готовий генплан територій – в будь-який момент землі можуть вилучити для міських потреб.

«З часом територія Нової Москви буде розвиватися – котеджні селища автоматично опиняться серед міської забудови. І добре, якщо оточення буде являти собою малоповерхову забудову, а не “панельні гетто” », – каже керуючий партнер« Міель-Заміська нерухомість »Володимир Яхонтов.

Ймовірно, близько 80 відсотків традиційних дач (садові некомерційні товариства) з часом будуть переведені в категорію індивідуального житлового будівництва, вважає керуючий виставкою будинків «Малоповерхова країна» Роман Коняхин. А це означає, що, по-перше, на них виростуть податки, тобто мати дачі в Новій Москві стане дорожче, ніж в будь-якому іншому місці Підмосков’я. По-друге, велику частину селищ, які виявляться поруч із забудовою, швидше за все, будуть використовувати під будівництво таунхаусів і котеджів, або комерційних об’єктів – офісних і торгових центрів. Звичайно, в такому випадку ділянки у власників викуплять девелопери або держава, але дач в їх традиційному розумінні в Новій Москві в результаті практично не залишиться.

За даними відділу аналітики сімейства компаній KASKAD Family, в першу чергу поруч з багатоповерховою забудовою виявляться ділянки, розташовані недалеко від великих міст. Зараз така ситуація вже склалася в деяких районах в Троїцькому та Новомосковському округах.

«Впритул до квартирної забудові виявилися селища “Настасьїно” і “Соната-7″ – поруч з ними зводять ЖК” Ново Нікольське “. Активно наступає урбанізація і на поселення Ватутинки і Філімонівське. На Київському шосе поблизу міської забудови міста Апрелівка розташовано котеджне селище “Мартемьянова”. Зараз тут можна купити по-справжньому гарні будинки з дуже великою знижкою – наприклад, на продаж виставлено новий котедж площею 770 квадратних метрів з ділянкою 17 соток з ландшафтним дизайном і зоною барбекю за 75 мільйонів рублів. Спочатку він продавався за 140 мільйонів», – розповідає Володимир Яхонтов.

Як саме буде розвиватися ситуація далі – поки невідомо: містобудівний план Нової Москви планується затвердити лише до кінця 2016 року. Так що купувати традиційну дачу на приєднаних територіях, на думку Романа Коняхіна, зараз доцільно в тільки двох випадках:

  • якщо її розташування зручно для проживання
  • або ж заради отримання московської прописки з мінімальними вкладеннями.