Хорватське місто виставило на продаж житло за копійки


Маленьке місто в північній Хорватії, який постраждало від відтоку сільського населення, продає спорожнілі будинки фактично за копійки. Таким способом влада намагається залучити нових жителів, пише ПОСТУП.

Леград, колись другий за величиною населений пункт, почав невблаганно рідшати після розпаду Австро-Угорщини в XX столітті, так як нові кордони залишили його на околиці країни. Зараз він налічує понад 2,2 тисячі жителів – половина від населення сімдесятирічної давності.

Щоб виправити ситуацію, влада виставила на продаж 19 порожніх будинків і покинутих будівництв за ціною, яка дорівнює одній куне (0,16 долара) за будівлю. Стан об’єктів різний. Деякі будинки наполовину зруйновані, у них немає вікон і дверей, а на стінах утворилася цвіль. На даний момент продано 17 об’єктів.

Муніципалітет заявив, що виплатить 25 тисяч кун (понад чотири тисячі доларів) на ремонт, а новим мешканцям, які бажають купити будинок з приватної власності, покриє 20 відсотків від вартості. Перед покупцями поставлено умови – вони повинні бути платоспроможними, молодше 40 років і хотіти прожити в місті мінімум 15 років.

Глава міста Іван Саболич (Ivan Sabolic) зазначив, що пропозиція привабила іноземців. Влада отримала запити з Росії, України, Туреччини, Аргентини та Колумбії. Однак, за словами мера, іммігрувати в Хорватію складно, тому поки місто населяють виключно місцеві жителі.