Як зробити витрата енергії максимально ефективним

Власники власних будинків можуть в повній мірі насолодитися процесом вибору матеріалів і технологій для утеплення житла. Це цілий всесвіт. Прагнучи скоротити втрати тепла, ми вступаємо на територію передових досягнень наукової думки і технічного прогресу. І це зовсім не перебільшення.

Здивоване питання «звідки беруться такі суми?» – Частина повсякденної реальності для більшості власників приватних будинків. Це не квартира, де ваше життєвий простір межує із зовнішнім середовищем лише однієї, в гіршому випадку двома стінами. Приватний будинок обмінюється теплом з атмосферою всією своєю поверхнею. І це не залежить від того, з якого матеріалу він зроблений. Втрати можна виключити зовсім, але їх можна знизити до прийнятного рівня.

Цегла чи дерево

Почнемо з принципового питання. Одвічна дилема, з якою стикається кожен початківець домовласник незалежно від того, чи збирається він будувати будинок самостійно або купувати готовий: дерево чи цегла? І той, і інший матеріал має масу прихильників. Який з них краще з точки зору збереження тепла в будинку? Виявляється, навіть серед професіоналів єдиної думки на цей рахунок не існує.

«Ні дерево, ні цегла самі по собі не забезпечують оптимального скорочення енерговитрат. У будь-якому випадку необхідно використовувати утеплювачі. Причому з точки зору енергозбереження найбільший ефект має конструкція, де несучі стіни виконані з цегли і залізобетону, а з зовнішнього боку укладений ще шар утеплювача », – вважає заступник директора з науки ВАТ« НДІ Мосстрой »Григорій Васильєв. Багато будівельників і професійні утеплювачі погодяться з цим лише частково, віддаючи перевагу дерев’яним будинкам каркасного типу. «При належному утепленні і якісного монтажу вони зберігають тепло і витримують перевірку часом нітрохи не гірше, ніж цегляні будівлі, зате коштують дешевше. Цегляні будинки зводити набагато складніше, але до них в Росії просто звикли. Хоча каркасні будинки давно зарекомендували себе навіть в найхолодніших країнах », – стверджують фахівці міжнародної компанії” Сен Гобен », що займається виробництвом будматеріалів і розробкою комплексних рішень для будівельної галузі. «Все залежить від того, як будувати: у поганих майстрів і цегляний будинок почне розвалюватися через пару років, а у хороших – дерев’яний простоїть століття», – підкреслили в компанії, матеріалами якої утеплений кожен третій будинок в Європі.

Виходить, що для енергозбереження не так уже й важливо, з якого матеріалу побудований будинок. Головне – щоб це було зроблено якісно і з використанням утеплювачів. Адже шар сучасним утеплювачем товщиною десять сантиметрів зберігає тепло так само, як 120-150 сантиметрів цегляної кладки.