Забудовники Московської та Воронезької областей використовують газобетон місцевого виробництва

На російському столичному ринку нерухомості все більш популярними стають новобудови Підмосков’я. По-перше, житло під Москвою приваблює покупців більш доступними цінами, по-друге – сприятливою екологічною обстановкою і розвиненою інфраструктурою. Серед інших столичних проектів новобудов експерти будівельного ринку відзначають малоповерховий місто-супутник Нове Ступіно – селище, сучасні будинки в якому володіють усіма необхідними параметрами для комфортного і зручного проживання. У розробці цього проекту був використаний канадський досвід у сфері міського планування. Потенційним мешканцям селища пропонують житло в індивідуальних будинках, так і в багатоквартирних триповерхових будівлях, а також в дуплексу і таунхаусах. Знизити вартість квартир і будинків дозволяють застосовуються в будівництві нові економічні технології і будівельні матеріали, завдяки яким нерухомість в місті-супутнику можна віднести до економічного класу. Зокрема, в багатоквартирних будинках, більшість з яких будується за монолітною технологією, зовнішні стіни та внутрішні перегородки виконані з пазогребневих блоків пористого бетону – матеріалу, що поєднує в собі високі експлуатаційні властивості і доступну вартість.

Джерело
Якщо раніше на будівельні майданчики Московської області вироби з автоклавного ніздрюватого бетону доставляли з сусідніх областей – Липецьк або Можайська, то тепер столичний регіон має власні лінії для виробництва цієї затребуваної продукції, адже зовсім нещодавно в місті Дмитрові була запущена лінія серійного виробництва газобетону. Інвестиції в підприємство – 2 млрд. 300 млн. рублів – забезпечив ВАТ «Газпромбанк». Новий комплекс займає площу 8 га в районі Індустріального парку Подосинки, що в 40 км від МКАД. Випускаються підприємством газобетонні блоки марки “Aerostone (Аэростоун)” будуть використовуватися не тільки в малоповерховій забудові, але і для зведення багатоповерхових житлових будинків, збудованих за монолітно-каркасною технологією. Продукція заводу допоможе, перш за все, реалізувати в регіоні урядове завдання – збільшити частку малоповерхової забудови в загальному обсязі споруджуваного житла в країні. Зокрема мова також йде про те, що за даної технології будуть зводитися новобудови Іжевська, Омська, Астрахані, Владивостоку і багатьох інших міст.

Блоки з ніздрюватого бетону автоклавного твердіння поряд з такими матеріалами, як піноблоки, цегла і дерево, використовуються на будівельних майданчиках Воронезької області. Тим більше що якісний будівельний матеріал може поставляти місцевий завод «Ліски-газосилікат», виробничі площі якого укомплектовані обладнанням німецької компанії Wehrhahn. Вироби підприємства володіють високими технологічними та експлуатаційними властивостями, тому побудовані з їх використанням будинку, – сучасні, економічні та екологічні. Це розуміють у місцевої адміністрації, і всіляко підтримують прихід в регіон ефективних технологій, сучасних матеріалів і новітнього обладнання. Зокрема, цим питанням була присвячена відбулася у Воронежі міжрегіональна виставка «Будівництво 2011». Роботу спеціалізованої виставки підтримали уряд області, Воронезький державний архітектурно-будівельний університет, Спілка будівельників Воронезької області та ряд інших організацій. Завдання заходу – не лише ознайомити учасників із сучасними технологіями, але і допомогти вирішити проблеми будівництва, капітального ремонту та реконструкції житлових, адміністративних і виробничих об’єктів. У відповідних тематичних розділах виставки всі бажаючі змогли почерпнути інформацію про таких виробах, як газобетонні блоки і піноблоки, вартість яких більш ніж доступна. Також до уваги присутніх були представлені експозиції, присвячені архітектурі і проектування, інженерних комунікацій, земельних робіт, сучасним системам безпеки та ін. У заході взяло участь багато представників малого і середнього бізнесу, яких місцеві чиновники розраховують залучити до реалізації інноваційних проектів у будівельній галузі, в тому числі і в сфері малоповерхової забудови.