93-річну росіянку попросили знести багатоквартирний будинок

У Карелії завершився суд у справі 93-річної Олександри Мірляйнен, яка вимагала компенсацію за свою квартиру в аварійному будинку. Позов жінки пообіцяли задовольнити, якщо вона забезпечить знесення багатоквартирного будинку. Про це повідомляє регіональний портал КуПол.

16-квартирний будинок, в якому проживає 93-річна пенсіонерка Олександра Мірляйнен, був визнаний аварійним у 2016 році, але не увійшов до програми розселення. За інформацією видання, в квартирі жінки повністю прогоріли і зруйнувалися печі, несправний димар, через що в приміщеннях не вистачає повітря і постійно зберігається підвищена пожежна небезпека.

Мірляйнен звернулася до суду, розраховуючи на компенсацію, яка дозволила б придбати нову квартиру. «У нас ніхто не отримав жодної квартири без суду. Тому було вирішено піти таким шляхом, – наводить портал слова місцевого жителя Володимира Заваркіна. – І районний суд ухвалив, що вона має право отримати компенсацію, але для цього повинна до 2025 року знести будинок, в якому живе, після чого їй дадуть компенсацію 470 000 [рублів – ред.] На покупку квартири».

Російська влада планує з 2019 року запустити постійно діючу програму переселення громадян з аварійного житлового фонду. З бюджету на ці цілі виділять 22-25 мільярдів рублів, регіони будуть співфінансувати програму. По всій країні в рамках програми буде розселено понад 11 мільйонів квадратних метрів аварійного житла.

Зараз в Росії завершується дія програми переселення громадян з аварійного фонду на 2014-2017 роки. По ній розселили близько 10,5 мільйона квадратних метрів житла.