По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЯк вибрати сантехнічний оглядовий люк?


Автор: Адмін
28.04.2012


Сантехнічний люк У будь-якій квартирі є місце, куди сходяться сантехнічні комунікації і де встановлені вентилі, лічильники, фільтри та інші механізми, необхідні для нормального функціонування водопроводу. У деяких квартирах, особливо нових будинках, таких місць може бути декілька - все залежить від кількості підведень водопроводу.

Такий важливий інженерний вузол вимагає періодичного доступу. При цьому у кожного власника квартири завжди виникає одне і те ж питання, - "Як заховати лічильники і вентилі і одночасно забезпечити до них доступ?". Питання не це не банальне і у кожному конкретному випадку, залежно від обробки, вимагає свого рішення. У деяких випадку сантехнічні комунікації можна заховати в шафі, наприклад, в кухонній. Але в більшості випадків вам стануть у пригоді сантехнічні люки. Спробуємо розібратися, які вони бувають, плюси і мінуси кожного варіанту.

Найпростіший варіант, - використовувати сантехнічний люк, який встановлюється в стінний отвір (наприклад, в стінку з гіпсокартону) і виглядає як звичайні дверці, що відкриваються. Дверці таких люків бувають пластиковими, металевими, а також із спеціального матеріалу, схожого на гіпсокартон, для подальшого фарбування.

Плюсом такого люка є його простота, а значить вартість, надійність і легкість установки. Цей люк можна залишити білим (саме такий колір мають більшість люків, що продаються), офарбувати в будь-який колір, що цікавить вас, чи ж обклеїти шпалерами. Такий люк дуже простий в монтажі, його можна встановлювати вже після фінішної обробки стіни. Необхідно лише передбачити в стіні отвір відповідного розміру. До мінусів такого люка можна віднести те, що його дуже складно заховати від очей. Як би ви не фарбували люк, - дверці на стіні все-рівно буде видно.

Все стає набагато простішим, якщо місце, де ви плануєте встановити люк, планується облицьовувати плиткою. Звичайно, для плитки можна використовувати і згаданий вище люк з дверцями, але для цього виду обробки у нас вибір набагато більший. Можна вибрати люк, на який згодом буде наклеєна плитка і таким чином доступ до сантехнічного устаткування буде закритий і невидимий. Такий люк под плитку часто називають люком-невидимкою.

Для укладання плитки можна використовувати люк на магнітах. Це спеціальна конструкція, що складається з рами, на якій встановлені магніти і металевих дверець, які встановлюються в раму. Рама встановлюється в нішу на стіні і згодом облицьовувався плиткою. На дверці за допомогою плиткового клею, або герметика приклеюється одна або декілька плиток. Після того, як клей висох, дверці встановлюються на своє місце і тримаються на магнітах.

Однозначним плюсом такої конструкції є її дешевизна. Але мінусів значно більше. До мінусами можна віднести обмеження щодо маси наклеюваної плитки, - Ви не зможете встановити люк великих розмірів через те, що дверці під вагою важкої плитки можуть впасти і пошкодити підлогу або побутову техніку. Також можливо випадкове неповне закривання дверець, - в результаті дверці, навіть з однією легкою плиткою можуть впасти.

Проте такі люки підходять для місць, де не потрібен великий отвір (наприклад, встановлений один вентиль) і ви не плануєте ним користуватися часто. Для частішого доступу до сантехнічного устаткування можна використовувати ще один варіант люка, - люк для прихованого монтажу посиленої конструкції з дверцями на петлях. Вмонтовується такий люк так само, як і люк на магнітах, до укладання плитки. На відміну від люка на магнітах, тут дверці надійно кріпляться на петлях, що забезпечує можливість частого доступу до устаткування без ризику падіння дверець на підлогу.

Великим плюсом такої конструкції є те, що такий люк можна зробити довільних розмірів і забезпечити відкриття досить великої ніші. Наприклад, можна зробити так, щоб відкривалася частина стіни розміром 100х100см і більше, що забезпечить простий і швидкий доступ до сантехнічного устаткування. Правильно встановлений люк буде повністю закритий плиткою і зіллється із стінкою.

Однозначним мінусом такого люка є його вартість. Його ціна буде в кілька разів вищою від варіанту люка на магнітах. Але якість отриманого результату з лишком перекриває мінус за вартістю.

Вибір сантехнічного люка залежить від того, де саме він у вас знаходитиметься, який розмір отвору необхідно закрити, з яких матеріалів у вас зроблена обробка і чи є вимоги до того, щоб зробити люк невидимим. На ринку постійно з'являються нові розробки, так що у вас точно є можливість вибрати саме те, що вам потрібне.

Tags: плитка, комунікації, сантехнічний люкНа головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість