По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівВ Одесі на очах руйнується пам'ятник архітектури національного значення: врятують чи ні?


Автор: Ізольда РУЧКІНА
21.04.2012


Обвалений будинок В Одесі застопорилася реалізація двох найбільш амбітних будівельних проектів останніх років. Йдеться про реконструкцію міської інфекційної лікарні на Пастера і обласної дитячої на вул. Академіка Воробйова. Нагадаємо, спочатку на обидві клініки держава планувала витратити більше мільярда гривень!

В інфекційці до 2015 року повинні капітально відремонтувати всі корпуси, зокрема, знаменитий Циркульний (пам'ятник архітектури національного значення, одна із найстаріших будівель міста — його побудували у 1802 році), модернізувати очисні споруди, спорудити боксовані відділення для пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями, пральню, харчоблок і котельню. В ООДКБ до 2013-го обіцяють побудувати новий корпус хірургічного відділення на 297 ліжок.

Роботи в медустановах почалися два роки тому. Дещо вже встигли зробити. Бокси, котельня і пральня інфекційки готові, запущені злегка модернізовані очисні споруди. У дитячій лікарні будівельники обладнали котельню, пральню з дезинфекційною камерою, проклали інженерні мережі і завершили цокольний поверх майбутньої хірургії.

Проте десь з середини осені минулого року на будмайданчиках все стихло.

«Так, дійсно, роботи припинені у зв'язку з відсутністю фінансування, - підтвердила найгірші побоювання представник підрядчика Олена Лебеденко. - Останній раз на дитячу обласну лікарню гроші виділялися в грудні 2010-го — 71 млн. грн. Ми їх повністю освоїли. У 2011 році коштів не надходило, що змусило нас приступити до консервації об'єкту. Ні копійки не прийшло і на інфекційну лікарню, ми за свій рахунок працювали. Але потім були змушені припинити діяльність і там. Зараз чекаємо фінансування відповідно до розпорядження Президента».

У державному кошторисі на 2012 рік з приводу одеських клінік не сказано ні слова. Щоправда, за словами губернатора Едуарда Матвійчука, президент розпорядився передбачити на ООДКБ 200 млн. грн, так що «питання практично вирішене». З інфекційкою ситуація гірша. Нардепи запропонували уряду виділити на неї 57 млн., проте, як повідали нам джерела в Мінфіні, максимум, що країна зможе дати Одесі, — 15—20 млн. Але цього вистачить тільки на те, щоб погасити заборгованість перед підрядником.

У зв'язку з цим дуже показово, що результатом недавнього тендеру з визначення (заднім числом) цього самого підрядника стало укладення договору на суму всього 118 млн. грн, хоча раніше Кабмін заявляв у шість разів більший обсяг і вартість робіт. Причина – туманні перспективи фінансування, говорять будівельники. А значить, до реставрації Циркульного (яка тягне на півмільярда) справа може і не дійти.

Тим часом, на думку фахівців, зволікати з цим категорично не можна, адже історична будівля розсипається буквально на очах. Зараз його ліва половина є справжніми руїнами. Останній обвал відбувся тут зовсім недавно. При цьому в правому крилі, не дивлячись на аварійний стан, продовжують лікувати людей.

Скоріше приступити до реконструкції Циркульного просять і медики, щоправда, у них свої мотиви: «За діючою програмою робіт наступним етапом буде знос і будівництво нового харчоблока, — говорить начальник міського управління здоров'я Сергій Калинчук. — Але переносити кухню нікуди, адже харчування — важлива складова лікувального процесу. Ми пропонуємо почати з Циркульного (зараз це 5-а черга. — Авт.), щоб перевести в нього частину інших служб, а в приміщеннях, що звільнилися, розмістити тимчасовий харчоблок».

До речі, на шляху порятунку будівлі, окрім фінансових, є і інші перешкоди. Як неофіційно розповіли нам співробітники інфекційки, закон вимагає, щоб при відновленні пам'ятника архітектури використовувався той же камінь, з якого він був побудований. «Але робити цього категорично не можна, — говорить один з лікарів. — За два століття ракушняк увібрав в себе стільки інфекції, що сам по собі заразливий!». Головний міський медик Сергій Калінчук заявив нам, що він таких відомостей не має в своєму розпорядженні.

Tags: жалюзі, вікно, інтер'єр, тканина, зображення, фотоНа головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість