По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівНові переваги москвичів: менше метрів, більше комфорту


Автор: Сергій БЕВЗ
21.04.2012


Однокімнатна квартира у Москві Виявляється, мода розповсюджується не тільки на автомобілі і одяг, але і на квартири. Принаймні зміна смаків покупців житла у Москві інакше як зміною модної тенденції не назвеш. Хоча витоки такої зміни пристрастей, зрозуміло, лежать набагато глибше.

Отже, які ж квартири користуються у російській столиці великим попитом, а які підуть в минуле?

Перш за все, наголошується в дослідженні, проведеному «МК», покупці перестають гнатися за великим метражем і поверхами вище, як це було раніше. Сьогодні на перший план виходять невеликі квартири (однокімнатні або студії), які, хай і не зовсім просторі, зате сплановані грамотно, що робить їх набагато зручнішими, ніж більш метражні апартаменти, - повідомляє http://duatplus.ru/.

Таким чином, у середовищі покупців житлової нерухомості в Москві явно намітилися тенденції попиту на якість, а не на кількість квадратних метрів.

Причому смаки покупців змінюються настільки швидко, що рієлтори не встигають за ними. Так, наприклад, на ринку пропозиції елітного і бізнес-житла дотепер лідирують трикімнатні квартири, залишаючи «однушки» і студії плентатися у хвості. Проте продавці нерухомості вже встигли зрозуміти, в яку сторону дме вітер споживчого попиту, і почали формувати пропозиції з більшою часткою однокімнатних квартир і квартир-студій.

На користь того, що москвичі віддають перевагу якості над кількістю, свідчить і той факт, що квартиру з голими бетонними стінами купувати вже ніхто не хоче. На думку експертів, покупці «награлися в дизайнерів», а тому хочуть бачити свою нову квартиру вже з обробкою. На ринку московських новобудов сьогодні лідирують три види обробки: стандартна, «стандарт плюс» і дизайнерська. Остання передбачає авторський погляд на колірне рішення і зонування квартири, що, втім, не завжди затребувано споживачем.

Крім того, на ринку елітного житла все більший попит мають квартири «під ключ», в яких вже встановлені меблі і побутова техніка. Цей варіант дозволяє не животіти на знімній квартирі поки в житлі йде ремонт, а відразу в'їжджати у власний будинок. Втім, за оцінками експертів ринку нерухомості, на сьогодні гідних пропозицій з оптимальним поєднанням ціни і якості украй мало.

Менш примхливими стали покупці і відносно поверхів. Якщо раніше, за словами рієлторів, продати квартири на першому і другому поверхах було проблематично, то сьогодні люди охоче купують житло і там. Небажання купувати квартири на нижніх поверхах було пов'язано з багатьма чинниками: страх перед грабіжниками, відсутність балконів, шум проїжджаючих машин тощо. Сьогодні багато новобудов пропонують балкони і лоджії і на нижніх поверхах, а сучасні склопакети надійно захищають мешканців від шуму вулиці.

Квартири на останніх поверхах раніше також не користувалися популярністю, проте покупці поступово вчаться цінувати переваги такого житла. Вигляд з вікна, відсутність чинника «вікна-вікна» і шуму роблять такі квартири привабливішими.

Втім, більшість покупців дотепер вважають за краще селитися на середніх поверхах (приблизно з 3 по 17-й).

Сучасний покупець нерухомості вважає за краще селитися в новобудовах або в будинку поновіше, оскільки купує житлоплощу з прицілом на її перепродаж в майбутньому. Зрозуміло, квартиру у нових будинках можна продати вигідніше, ніж таку ж за площею, але в старішому будинку.

Змінилося у московських покупців нерухомості і ставленні до іпотеки. Брати кредити у банку на покупку житла москвичі стали більш обережно, виходячи зі своїх реальних можливостей. До того ж в банку береться кредит лише на бракуючу для покупки квартири суму, яку простіше виплатити. При цьому велику частину суми покупці прагнуть накопичити самостійно.

Великий попит на ринку житла мають квартири у монолітних будинках. У таких будівлях квартири не розділені перегородками, що дозволяє спланувати внутрішній простір так, як зручно споживачу. Проте у квартир в таких будинках є істотні мінуси, до числа яких входять дуже дорогий ремонт і вища ціна, в порівнянні з панельними будинками.

Крім Москви, покупці нерухомості активно освоюють ринок житла ближнього Підмосков'я. Так, наприклад, фахівці відзначають зростання попиту на квартири в Хімках, Красногорську, Одинцовському районі, Балашисі, Котельниках, Залізничному і низці інших міст, розташованих недалеко від МКАД. Такий інтерес пояснюється вигіднішою ціною квадратних метрів і більш-менш зручним розташуванням цих міст, звідки до центру Москви добиратися не набагато довше, ніж з околичних московських районів.

На користь покупки житла в підмосковних містах грає і те, що лінії московського метрополітену все частіше протягуються ближче до МКАД або за нього. Так, наприклад, вже побудована станція метро недалеко від Красногорська, в планах відкриття станції недалеко від Люберець і Реутова.

Tags: житло, Москва, будинки, квартири, ціни, поверхи, площа, іпотека, нерухомість, банкНа головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість