По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівУправляти багатоквартирними будинками в Росії будуть саморегульовані організації

03 серпня 2012 року. Автор: Петро ВИННИК


Багатоквартирний будинок У травні 2012 року в Державній Думі Росії був прийнятий в першому читанні законопроект про запровадження саморегулювання у сфері управління багатоквартирними будинками (БКБ). Для його реалізації планується доповнити діючий Житловий кодекс новим розділом.

На думку авторів законопроекту, сьогодні в житлово-комунальній сфері назріла гостра необхідність об'єднання управляючих організацій БКБ в саморегульовані організації (СРО). Річ у тому, що останніми роками спостерігається активне зростання кількості управляючих організацій - УК, ТСЖ ЖСК, ЖК. Причому частка приватних керівників організацій становить 90% від загальної кількості цих організацій. З 2007 року цей показник збільшився аж у 9 разів. Але при цьому позначається відсутність чіткої законодавчої регламентації їх діяльності, єдиних стандартів якості управління і правил професійної діяльності у цій галузі, порядку ціноутворення житлових послуг. Це призводить до формального підходу при створенні організацій, що управляють, необгрунтованого зростання платні за комунальні послуги, до зловживань з боку осіб, що управляють БКБ. На думку експертів, необхідно принципово змінювати існуючу систему, вписати в неї єдиний управляючий комплекс. Саме для цього і потрібні СРО.

Саморегульована організація - це некомерційна організація, яка об'єднує суб'єктів професійної діяльності певного вигляду. Суть саморегулювання в тому, що ринок регулює сам себе за допомогою спеціальних механізмів, які передбачають підвищення індивідуальної і колективної відповідальності. Так, у сфері будівництва члени СРО домовляються, що вестимуть бізнес певним чином, відповідно до обумовлених правил і стандартів. Якщо ж хтось порушує правила, відповідальність несе не тільки винуватець, але і всі члени СРО. Збиток від неякісної роботи погашається із загального компенсаційного фонду, який формується із коштів учасників організації і призначений для покриття збитків.

У сфері ЖКГ саморегульовані організації, що об'єднали керівників компанії (УК), а також ТСЖ (ЖСК, ЖК), повинні стати провідником і гарантом для споживачів комунальних послуг. Це означає, що правила надання цих послуг повинні бути узгоджені з СРО. З її ж участю повинні бути розроблені типові договори з постачальниками послуг і обслуговуючими організаціями. Таким чином, будуть забезпечені права мешканців, нині майже беззахисних від свавілля постачальників послуг.

Ще одне завдання СРО - організувати неформальний контроль над компаніями, що управляють і обслуговуючими. Але для цього необхідний чітко прописаний механізм обов'язкової сертифікації УК в рамках СРО. Без такої сертифікації УК ні вступати в СРО, ні тим більше виконувати її розпорядження не будуть.

Відсутність такого механізму, як і низка інших недопрацювань у пропонованій версії законопроекту про запровадження саморегулювання, на думку експертів, повинні бути враховано при його ухваленні. Зокрема, в законопроекті недостатньо врегульовані питання, пов'язані з розміщенням і управлінням коштами компенсаційного фонду, створенням системи страхування членів СРО. Окремі положення документа вимагають уточнення з питань чіткого розподілу повноважень між органами влади і СРО.

Як вважають фахівці, сьогодні важливо на рівні державної влади визначити чіткий вектор із вдосконалення системи управління багатоквартирними будинками з урахуванням необхідності встановлення загальнообов'язкових правил і стандартів діяльності. Така робота зараз активно ведеться за участю представників уряду Росії, Державної Думи і Міністерства регіонального розвитку РФ. До неї залучається широке коло експертів у сфері ЖКГ. І це дає надію на те, що в найближчому майбутньому допрацьований закон про саморегулювання буде прийнятий. Що дозволить зняти багато наболілих проблем на ринку у сфері управління житлом.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість