По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівКрок за кроком: розбираємо основні етапи продажу нерухомості

4 липня 2012 року Автор: Алла ШИМАНСЬКА


Нерухомість На словах все здається легким, включаючи продаж нерухомості. Сам процес продажу приблизно виглядає так: розміщується оголошення про продаж житла в газету або в інтернеті, збирається необхідний пакет документів і все – очікується дзвінок покупця і швидкий хрускіт свіжих грошей в руках. На практиці ж все виявляється абсолютно інакше. Хоча б тому, що існують певні правила при продажу житла, порушувати які більш, ніж небажано.

Оцінка вартості квадратних метрівЄ декілька можливостей встановити оптимальну ціну за нерухомість. Найпростішим прикладом є покупка газети або пошук оголошень в Інтернеті, в яких би чорним по білому було написано, скільки продавець хоче одержати за свої квадратні метри житла. Після чого порівняти нерухомість, що виставляється вами на продаж, зі схожими варіантами. Шляхом таких легких маніпуляцій можна дізнатися середню ціну вашого житла на ринку.

Іншим способом оцінки вартості нерухомості є звернення до професіоналів – агентств нерухомості. Такий варіант, з погляду безпеки, має низку істотних переваг.

Віддаючи перевагу агентству, ви не тільки одержуєте кваліфіковану допомогу в ході всієї угоди, але і автоматично захищаєте себе від шахраїв, з якими часто стикаються недосвідчені продавці. Враховуючи те, що у кожної операції, яка відбувається на ринку нерухомості, свої конкретні особливості, вартість свого житла ви знатимете не приблизно, а з точністю до гривні.

Розміщуємо оголошенняІншим найважливішим етапом при продажу нерухомості виступає реклама свого оголошення або в друкованих ЗМІ, або на сайтах агентств нерухомості. Так, наприклад, якщо ви хочете продати свій об'єкт нерухомого майна якнайскоріше, вам потрібно розміщувати рекламу, як мінімум, 4 рази на тиждень відразу в декількох друкованих виданнях. Частіше розміщувати рекламу нема сенсу, оскільки згідно із статистикою не частіше, ніж три рази на тиждень від читачів надходять пропозиції про купівлю нерухомості.

Що стосується інтернет-реклами, вона вигідніша, хоча б тому, що на сайт агентства зацікавлені особи можуть зайти у будь-який час доби, втім, як і реклама може бути опублікована коли завгодно. Ще однією перевагою реклами нерухомості у всесвітній павутині є можливість розміщення фото житла: у потенційного покупця відразу складеться уявлення про те, що йому пропонують, до того ж вид з вікна та інші особливості відразу стануть відомі. Для цього краще скористатися послугами професійного фотографа, на кшталт Ліни Дудник, інформацію про яку можна знайти на сторінці http://www.lianadudnik.com.

Чому не можна приховувати недоліки нерухомості, що продається?Незалежно від того, чи вирішили ви продавати нерухомість самостійно, чи удатися до послуг агентства, покупця обманювати не варто. Рано чи пізно ваш обман спливе, при чому (якщо заховання помітні) - швидше за все це відбудеться при першому ж огляді квартири. Обман не рекомендований не тільки через автоматичну втрату довіри при його виявленні, але і унаслідок економії часу.

Озвучуючи нерухомість так, як вона є, ви економите свій час і час покупця. Якщо Ви відразу загострите увагу на недоліках квартири, покупець, якщо захоче її подивитися, вже буде готовий до них і сприйме їх як належне, а не як незрозуміло що. Достовірність інформації про нерухомий об'єкт – основа довіри.

Аванс – очевидна вигодаЯкщо між покупцем і продавцем досягнута домовленість про купівлю-продаж, можна вважати, що півсправи зроблене, приходить час отримання авансу. Аванс вигідний продавцю, оскільки до моменту підписання договору покупець може передумати і, як наслідок, відмовитися від покупки квартири.

Відмова покупця – як мінімум, дарма згаяний час на огляд нерухомості і ведення переговорів. Аванс же хоч якось компенсує весь цей клопіт. Найчастіше в агентствах майже відразу ж робиться наголос на авансі, який потенційний покупець повинен внести. Варто відзначити, що аванс – справа добровільна. Отримавши аванс у продавця більше гарантій на те, що цей покупець придбає нерухомість.

Попередній договір на отримання авансу продавцю потрібен лише в тому випадку, якщо до озвученого часу передачі власності буде точно забезпечена вся процедура підготовки документів.

Договір купівлі-продажуОдним з різновидів договору купівлі-продажу виступає договір продажу нерухомості. Найчастіше в таких договорах аналогічні пункти і характеристики. В більшості випадків на продавця лягає підготовка необхідних документів для продажу нерухомості, а покупець шляхом передачі обумовленої суми підтверджує угоду.

Якщо ж у продажу нерухомості бере участь агентство, саме воно готує документи. Участь агентства в такій операції – правовий захист обом сторонам.

Якщо ж на продаж виставлений соціально значущий об'єкт, в договорі купівлі-продажу повинні враховуватися законодавчі обмеження. Часто подібні об'єкти в межах держави або міста грають важливу господарську/громадську роль.

Фінансовий бікПередача грошей за придбаний об'єкт нерухомості повинна здійснюватися лише після того, як забезпечені гарантії угоди (наявність документів, завірених у нотаріуса). Не варто також забувати про такі чинники, як безпека і конфіденційність операції, які повинні розповсюджуватися на дві сторони.

Максимальні гарантії можна лише чекати від агентства нерухомості, що зарекомендувало себе, яке на даному ринку функціонує не один рік. Покупець, купуючи нерухомість, хоче бути упевнений в законності і правомірності операції, а продавець чекає одержати озвучену в договорі суму грошових коштів.

Для тих, хто жодного разу не стикався з такими угодами, набагато безпечніше буде звернутися відразу ж в агентство нерухомості. Так, ви будете упевнені в правомірності операції (документи пройдуть не тільки держреєстрацію, але і будуть завірені у нотаріуса).

Ще раз хочеться підкреслити, що виключно від продавця нерухомості залежить, чи буде її продажем займатися він самостійно, чи ж відразу довірить цю справу професіоналам.

При самостійному продажі нерухомості орієнтовний термін її продажу назвати складно, як і гарантувати безпеку операції. Тоді як продаж нерухомості через агентство не тільки відбувається набагато оперативніше, але і агентство бере на себе всі додаткові послуги (пошук клієнта, складання договору, ведення переговорів, оптимізація податків).

Безперечно, звернення в агентство – не безкоштовна послуга і разом з тим воно гарантує законність операції, як і мінімізує ризик бути обдуреним.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість