По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівВиставка кованих об'єктів Дмитра Гутова

5 лютого 2013 року. Автор: Алла ШИМАНСЬКА


Кований секс Сучасне мистецтво осійського виробництва останнім часом прагне до відчуттів виключно цивільних і політичних або до вічних сюжетів, плотське йому чуже. І від Дмитра Гутова менше всього можна було чекати еротичних творів — він художник відомий, зрілий, лівий, розсудливий і послідовний. Двадцять років пропагує радянського естета-марксиста Михайла Лівшиця і років чотири вже відтворює в об'ємі і металі великі художні твори — малюнки Рембрандта, російські ікони.

Для нової виставки в галереї «Тріумф» Гутов вибрав як джерело декілька еротичних малюнків — із старогрецьких ваз і з графіки Пікассо до «Лісистрати» Арістофана. Відразу скажемо, сцени кохання вибрані майже цнотливі — нічого перверсивного, масового, одностатевого. Здоровий старогрецький секс і неоакадемічний еротизм Пікассо. На античних вазах і у того ж художника немало сюжетів сексуально відвертіших. Але епатаж не входив в завдання художника і улаштовувачів виставки. Навіть російські прислів'я, представлені в залі в каліграфічному відтворенні, тут вибрані прісні, схожі на дитячі загадки, тільки з дорослою відгадкою.

Назва виставки — цитата, Гутову здається, що з Бальзака, але він не упевнений. Чому геній потребує саме оргії, не цілком зрозуміло, хоч і можна припустити щось про всестороннє розкріпачення і підживлення енергією етичного розпаду. На виставці, проте, все майже манірно. Порносюжети прочитуються, тільки якщо дивитися на роботи пильно, бічний зір перетворює малюнок, відтворений залізними смугами, в купу металобрухту.

Виходить, що все гнуте Гутовим — за античними картинками, рембрандтівськими малюнками і російськими іконами — є тільки залізна метафора мистецтва, де образ зростає з хаосу і в хаос при невірному погляді йде.

Можна придумати і іншу інтерпретацію гутовського мистецтва про мистецтво, холодного і ефектного, як і все добре продумане і ретельно втілене. Але від цього оригінальне мистецтвознавче дослідження не додасть сучасному мистецтву не такої необхідної йому чуттєвості.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість