По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівНавіщо потрібна приватизація?

06 січня 2013 року. Автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ


Приватизація квартири У приватизації є плюси. Головний – повноправна власність на квартири без особливих фінансових витрат. А вже власні квадратні метри можна заповідати, продавати, дарувати, здавати в оренду. Одним словом, можна розпоряджатися ними на власний розсуд.

Окрім цього, держава не може просто виселити власника з приватизованої квартири за заборгованість з комунальних платежів. Якщо квартирою ви володіли до шлюбу, то і після розлучення вона залишиться вашою.

Чого остерігатися?

У приватизації є і зворотна сторона. Наприклад, при несплаті кредитів ви можете втратити квартиру, яка буде продана в рахунок погашення боргу.

Окрім цього Ксенія Гагаєва звертає увагу, що «приватизація комунальних квартир і кімнат в гуртожитках, наданих колись державою їх нинішнім проживаючим громадянам, в деяких випадках виявилася невиправданою. За оцінками ріелторов, операції в цьому сегменті становлять приблизно 20% ринку, тобто купівля-продаж комунальних квартир не має особливого попиту і одержати від такої операції якийсь прибуток після її приватизації і подальшого продажу – справа досить сумнівна. Ніхто не гарантує, що комунальну квартиру придбають. До того ж за законодавством громадяни, що проживають в таких комунальних квартирах, мають права на поліпшення житлоплощі».

Приватизувавши квартиру, слід пам'ятати, що вам доведеться щорічно платити податок на майно. Зараз цей податок нікого не лякає, але він однозначно ростиме. Окрім цього, власники житла несуть витрати з ремонту і утримання будинку, коли, зокрема, треба подумати і про люки под плитку. Саме тому економічну обгрунтованість приватизації кожен повинен прорахувати самостійно.

Адвокат консалтингової компанії «Лігеріон Груп» розповідає, що не всі москвичі поспішають у відведений термін приватизовувати житло: «Є і такі, хто вирішив навпаки розприватизувати (деприватизувати) житло, тобто повернути квартиру місту і оформити договір соціального найму. При цьому колишній власник продовжує і далі жити в тій же квартирі. Проте приватизувати її ще раз не вийде. Право на безкоштовну приватизацію дається громадянину тільки один раз в житті (виняток становлять неповнолітні діти). Якщо наймач одного разу приватизував житло, а потім його розприватизував, то вважається, що він вже один раз скористався своїм правом на приватизацію».

Приватизовувати чи ні – вирішувати вам. Проте спочатку зважте всі «за» і «проти», якщо ваше рішення позитивне, то слід поквапитися.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість