По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівРосійські АЕС пройшли стрес-тести

10 червня 2012 року. Автор: Петро ВИННИК


Атомна електростанція Ростехнанагляд підвів підсумки стрес-тестів, які були проведені на атомних електростанціях Росії після аварії на АЕС «Фукусіма-1» у 2011 році.

У доповіді Ростехнагляду зазначається, що стрес-тести підтвердили захищеність російських АЕС від зовнішніх дій, зокрема, природних і техногенних ударів. Проте, відносно деяких АЕС потрібно провести додаткові розрахунки для з'ясування стійкості будівельних конструкцій до смерчу і екстремальних снігових навантажень.

Стосовно блоків з реакторами ВВЕР-1000 був перевірений і запас міцності при землетрусах, що перевершують ті, які закладені у проекті.

Також фахівці Ростехнагляду з'ясували, що можливі затоплення, викликані проривами дамб, розмивом гребель або екстремальними опадами, більшості російських АЕС не страшні.

«Для АЕС, у яких потенційно можливо затоплення майданчиків при екстремальних зовнішніх діях, негативний вплив таких дій на безпеку АЕС компенсуватиметься заходами щодо оснащення таких атомних станцій мобільними системами організації відведення тепла до кінцевого поглинача, передбаченими Росенергоатомом такими як насосы, мотопомпы, швидкозбірні труби», - зазначається у документі.

Що стосується Росенергоатому, то він оснастить всі блоки атомних станцій додатковими технічними засобами, зокрема, пересувними дизель-генераторами. Причому, вони будуть забезпечені захистом від екстремальних зовнішніх дій.

«На окремих АЕС заплановані додаткові заходи з підвищення надійності електропостачання нормальної експлуатації (від енергосистеми), а також заходи щодо організації резервних (додаткових) систем охолоджування штатних аварійних дизель-генераторів, які можуть бути задіяні при втраті основних систем охолоджування дизель-генераторів», - наголошується у документі.

Після проведення стрес-тестів «Росенергоатом» запланував комплекс заходів, який дозволить ефективно управляти важкими аваріями. Наприклад, всі енергоблоки АЕС оснастять системами водневого вибухозахисту і контролю концентрації газів, що створюють горючу суміш.

«За результатами аналізу передбачається розробка посібника з управління важкими аваріями на тих блоках АЕС, для яких вказаний посібник ще не розроблений», - наголошується у повідомленні.

Після аварії на атомній електростанції «Фукусіма-1» в світі розповсюдилася недовіра до атомної енергетики. У деяких країнах постало питання про необхідність обмеження використання АЕС. Наприклад, у ФРН було ухвалене рішення поступово відмовитися від атомних станцій до 2030 року. Проте, у першій половині 2012 року можна спостерігати поступове ослаблення «постфукусімського синдрому». У низці країн були проведені стрес-тести АЕС, які покликані були довести їх стійкість до техногенних і природних ударів.

За даними Росатому, за останні п'ять років на російських АЕС не було зафіксовано жодного серйозного порушення безпеки вищого за нульовий рівень за міжнародною шкалою ІНЕС. За надійністю АЕС Росії вийшли на друге місце у світі серед країн з розвиненою атомною енергетикою, випередивши США, Великобританію і Німеччину.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість