По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівМосковське житло: у ціні ростуть тільки новобудови

11 серпня 2012 року. Автор: Алла ШИМАНСЬКА


IKEA У Москві зберігається висока активність ринку нерухомості: кількість операцій знову перевищило дев'ять тисяч, а влада нарешті придумала, який зробити крок, щоб подолати дефіцит майданчиків під житло.

Активність квартирного ринку цією осінню була цілком очікуваною. В умовах, коли практично припинилося надходження новобудов на ринок, а середня ціна квартир в них, за даними АКЦ «Міель», перевищила 200 тис. руб. за метр, недивно, що попит на вторинному ринку ставить рекорди. За даними Росрєєстру, кількість звичайних операцій у жовтні склала 7579 штук, а іпотека через закон додала ще 1645 (і ще +429 через договір). Нагадаємо, що рекорд за показником операцій цього року поки що тримає квітень (10 941 штука). Разом з тим середня ціна в рублях на вторинному ринку змінилася не суттєво: -0,6% (розрахунки автора). Причому знаку мінус не слід надавати великого значення: через зниження курсу долара квартири, номіновані у валюті, потягнули цей показник вниз. До речі, якщо ви хочете бути постійно поінформованими про курси, валют, відвідайте сторінку http://minfin.com.ua/currency/converter.

У принципі, в активній фазі ринку вибір завжди відбувається між двома станами: або росте цінник, але операції йдуть вниз, або цінник незмінний, але росте кількість операцій. У будь-якому випадку рієлтори задоволені: у них є робота.

Активні продажі також відзначають продавці московських новобудов: їм на руку грає обмеження пропозиції, яку влаштував мер Соб'янін і його команда. Як правило, на ринку або з'являються окремі корпуси за вже відомими адресами, або - поодинокі новинки. Проте московська влада все-таки хоче стимулювати надходження проектів на ринок, обмежуючи на МЗК (Містобудівна земельна комісія) кількість стартуючих житлових проектів, вони провели дослідження серед московських довгобудів. Буквально днями Мосдержбуднагляд і префектури закінчили підрахунок того, що зависло в будівництві з 2008 року. Це 223 майданчики, серед яких 53 знаходяться у федеральному підпорядкуванні. І якщо з першими 170 майданчиками Москва може розібратися сама, то федеральні вимагають втручання структур іншого рівня підпорядкування.

Втім, понад два роки тому був створений Фонд РЖС, покликаний розвивати житлове будівництво на федеральних землях. Перший заступник мера з питань містобудівної політики і будівництва Марат Хуснуллін запропонував його керівництву зайнятися майданчиками з федеральним довгобудом. Таке рішення здатне частково вирішити проблему дефіциту нового житла наступного року. Нагадаю, що майданчики у Москві, з якими працював Фонд РЖС в 2009 році, вже вийшли в продаж цього літа у вигляді проектів компаній «Піонер», МФС-6.

В цілому московський квартирний ринок залишається достатньо привабливим для споживача. Зростання цін на ньому приблизно відповідає рівню інфляції, а велика кількість іпотечних програм, як на первинному ринку, так і на вторинному, дозволяє придбати житло і тим, хто має лише гроші на 20-30% від ціни квартири. Що цікаво, як відзначають експерти, дотепер низька активність на ринку квартирних інвесторів. Вони зосередилися на сегменті новобудов, проте не грають і там принципової ролі.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість