По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон

У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин


Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧотири оригінальні способи одержати нерухомість за кордоном

01 грудня 2011 року Автор: Адмін


Крім традиційної купівлі-продажу, є й інші види операцій, за допомогою яких можна стати власником власного будинку за кордоном. У кожної з них є свої переваги і недоліки, про які слід пам'ятати потенційним покупцям.

Розстрочка: спосіб виграти час


Нерідко власники нерухомості за кордоном, бажаючи залучити покупців до свого об'єкту, пропонують розстрочку по оплаті. При такій операції клієнт вносить гроші не відразу, а по частинах. Розстрочка може бути процентною або безпроцентною, а надається вона на термін від двох-трьох місяців до декількох років. Найчастіше на період будівництва покупець одержує безпроцентну розстрочку, а надалі ставка залежить від суми, вже сплаченої за час зведення об'єкту.

При покупці нерухомості за кордоном в розстрочку, власник і клієнт укладають між собою договір, в якому вказується об'єкт, приводиться його опис, ціна, сума застави, розмір щомісячних виплат, права і обов'язки сторін. Після того, як покупець вносить всю суму (вартість об'єкту і відсотки за договором), він отримує право використовувати нерухомість на свій розсуд, і ставновлювати там шторы, які він захоче.

«Девелоперські компанії звичайно надають розстрочку на незавершені об'єкти до завершення будівництва. Розстрочка на покупку готового житла рідко перевищує один рік, але іноді власник погоджується чекати і п'ять років. Наприклад, такі випадки зустрічаються в Болгарії при продажі нерухомості з гарантованою орендою», - пояснює директор департаменту зарубіжної нерухомості корпорації «Адвекс.Недвижимость» Марина Васильєва.

Плюси і мінуси. Головна перевага цієї схеми полягає, мабуть, в тому, що вона дозволяє купити будинок за кордоном навіть в тому випадку, якщо у покупця немає достатньої суми. Крім того, будівельні компанії, на відміну від банків, звичайно не вимагають від клієнта документів, підтверджуючих його платоспроможність.

Проте є і мінуси: якщо покупець не вносить платежі своєчасно, продавець може позбавити його права володіння нерухомістю.

Зворотна оренда: спосіб гарантувати прибуток


Зворотна оренда або leaseback – це схема, при якій набуваюча нерухомість віддається під управління спеціалізованої компанії. Протягом вказаного в договорі часу управляюча організація, як правило, створена забудовником, здає житло в оренду приватним особам на короткі терміни, а власник одержує рентний дохід по наперед обумовленій ставці.

Коли термін договору закінчується, житло повністю переходить в розпорядження власника. Власник нерухомості може продовжити угоду з компанією, знайти орендарів самостійно або використовувати свій будинок за кордоном як основне житло.

Схема Leaseback дозволяє покупцю погасити заборгованість по іпотечній позиці за рахунок орендної платні. Цей вид операції був придуманий у Франції, але сьогодні використовується також в Швейцарії, Іспанії, Італії та інших країнах. Звичайно об'єкти, які продаються за допомогою зворотної оренди, - це студії і невеликі квартири, рідше – вілли або шале.

Плюси і мінуси. Управляюча компанія, щомісячно платить власнику власності обумовлену в контракті і індексовану відповідно до інфляції суму, незалежно від того, на який час апартаменти реально здавалися в оренду. Річний дохід від зворотної оренди нерухомості за кордоном звичайно складає 2,5- 4 % від вартості об'єкту. Управляюча компанія вирішує всі питання, пов'язані з експлуатацією об'єкту: займається пошуком орендарів, підтримує житло у хорошому стані, оплачує комунальні платежі.

Головний мінус полягає в тому, що при схемі Leaseback власник не може повноправно розпоряджатися своїм майном. Звичайно власник має право користуватися апартаментами не більше шести тижнів в році. «Крім того, деякі компанії продають по схемі зворотної оренди об'єкти низької якості за завищеними цінами», - попереджає Марина Васильєва.

Таймшер: спосіб відпочити із задоволенням


Таймшер – це форма володіння майном, при якій нерухомість здається в оренду декільком особам, і кожне з них має право проживати в апартаментах протягом певного часу, не володіючи при цьому правом власності. Договір на володіння таймшером укладається на термін від трьох років до декількох десятиліть.
Існують різні схеми таймшера. В одному випадку власник має право користуватися апартаментами протягом одного тижня раз в два роки, в другому – впродовж цілого місяця щороку.

У деяких готелях замість тижнів передбачена система балів. Власник таймшера одержує сертифікат, в якому вказано певну кількість очок, відповідних вартості майна. Цими балами власник розплачується за користування нерухомістю. Дана схема гнучкіша: дозволяє вибирати в кожну поїздку різний розмір апартаментів, розбивати тижневу відпустку на поїздки вихідного дня, замовляти десятиденний відпочинок і багато що інше.

Плюси і мінуси. Перевага покупки таймшера полягає в тому, що студії або апартаменти, пропоновані за цією схемою, звичайно відрізняються високим рівнем обслуговування. А недолік: ви набуваєте не самого об'єкту нерухомості, а лише право користуватися ним на певний термін. Проте свій «час відпочинку» ви завжди зможете продати або навіть передати по спадку.

Спільне володіння: спосіб придбати багато за менші гроші


За допомогою цієї схеми в США, Канаді і Європі звичайно продаються ексклюзивні об'єкти – елітні вілли і апартаменти, розташовані на престижних морських і гірськолижних курортах. Майно ділиться на декілька доль, які розподіляються між різними власниками. Кожен власник отримує право користуватися не частиною площі, а цілим об'єктом, але обмежений час – від пари тижнів до декількох місяців в році.

Наприклад, 12 чоловік можуть «скинутися» по $150 тис. і придбати віллу за $1,8 млн. В результаті кожний з них зможе проживати в шикарному будинку за кордоном один місяць в році. Якщо власник з якихось причин не використовує свій час, він передає його іншим власникам або здає в оренду.

За словами Марини Васильєвої, існує особлива форма володіння, при якій клієнт набуває не частки об'єкту, а паю, що належить фонду пайової власності. При цьому власник дістає можливість відпочивати на будь-яких курортах, що входять в мережу.

Плюси і мінуси. Головна відмінність спільного володіння від таймшера полягає в тому, що клієнт набуває частини нерухомості у власність, а не просто право користуватися будинком. Відповідно, він може вільно розпоряджатися своєю часткою: заповідати, дарувати або продавати.

До недоліків відноситься те, що власник має право проживати у своєму будинку за кордоном лише протягом певного періоду часу, який залежить від кількості співвласників.

Будинки, придбані по схемах зворотної оренди, таймшера і спільного володіння не підходять для постійного мешкання. Власники звичайно використовують їх під час відпусток або ділових поїздок. Щоб придбати житло для себе, краще скористатися розстрочкою, яка є альтернативою іпотечному кредиту. У разі зворотної оренди власник також зможе використовувати житло на свій розсуд, але лише після закінчення терміну договору гарантованої ренти.

Tags: нерухомість, курорт, оренда, власникНа головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість