По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівСтавки по іпотеці в РФ ростуть, але банки не чекають скорочення видачі кредитів

16 серпня 2012 року. Автор: Юлія ДАХНО


Іпотека Ринок житлового кредитування в Росії за перше півріччя 2012 року продемонстрував стабільне зростання – експерти упевнені, що за підсумками 2012 року росіяни наберуть іпотечних кредитів приблизно на 1 трильйон рублів, а відлякати потенційних позичальників у змозі лише поступове зростання відсоткових ставок по іпотеці. Втім, банки вже зараз готові запропонувати своїм клієнтам нові цікаві іпотечні програми, що окупають навіть підвищену ставку. При цьому позичальнику необхідно лише знати, как эффективно заполнить кредитную заявку.

Банківська радістьУ першій половині 2012 року зростання видачі іпотечних кредитів перевершило прогнози багатьох експертів, а в серпні прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв відзначив, що іпотечне кредитування в Росії подолало спад. Дійсно, за даними Банку Росії, за шість місяців 2012 року в країні було видано майже 296 тисяч іпотечних кредитів на загальну суму 429 мільярдів рублів, що на 50% перевищує аналогічні показники 2011 року як в кількісному вираженні, так і в грошовому виразі.

Істотне зростання обсягів видачі іпотеки зафіксували всі найбільші іпотечні банки Росії.

Головний російський кредитор – Ощадбанк РФ – видав за цей період 158,6 тисяч житлових кредитів на суму 196,8 мільярдів рублів, що на 38% більше, ніж за аналогічний період 2011 року.

"ВТБ 24" також заявив про рекордні продажі іпотечних кредитів – в першій половині 2012 рокі він встановив особистий рекорд, видавши 41 тисячі кредитів на суму 60 мільярдів рублів, що у два рази перевищило аналогічні показники минулого року.

За даними голови правління банку DeltaCredit Сергія Озерова, у період з січня по червень 2011 року DeltaCredit видав понад 5 тисяч кредитів на суму 12,5 мільярдів рублів, а показники поточного року виявилися вищими від торішніх на 67% за кількістю і на 75% за сумою. До речі, приблизно такі ж показники спостерігалися у такій сфері, як сервис кондиционеров в Симферополе.

Значно збільшилася частка кредитів, що видаються на придбання нерухомості на первинному ринку – такі кредити склали 5% від загального обсягу кредитів, виданих банком за першу половину 2012 року, відзначив начальник управління продажів іпотечних продуктів Нордеа Банку Роман Слободян.

"Кількість операцій по іпотеці на первинному ринку в нашій компанії за перше півріччя 2012 року збільшилося на 39%", - підтримала колег керівник департаменту іпотеки компанії "Миэль-новобудови" Христина Хміль.

Особливості національного зростанняНачальник відділу офісу "Добринінське" компанії "Інком-нерухомість" Анна Шушкова пов'язує збільшення обсягів іпотечного кредитування із зростанням загальної кількості операцій з купівлі-продажу житла.

"Збільшення загальної кількості операцій на ринку житла частково пов'язане з нестабільною економічною ситуацією – хтось побоюється подальшого підвищення ставок і поспішає оформити кредит на існуючих умовах, хтось підстраховується від знецінення грошей і вкладає їх в "цеглу", - вважає Шушкова.

Вся справа в зростанні відсоткових ставок, яке спостерігалося з початку 2012 року, погодилася з колегою керівник аналітичного центру Агентства з іпотечного житлового кредитування (АІЖК) Анна Любімцева.

Вона пояснила, що тільки в першому кварталі 2012 року середні ставки за іпотечними кредитами в рублях зросли з 11,6% до 12,2%, змусивши багатьох потенційних позичальників поквапитися з вирішенням житлового питання і поспішити оформити кредит.

З початку 2012 року іпотечні гравці не раз підвищували відсоткові ставки, але це було збумовлено зростанням вартості залучення банками коштів, вказав віце-президент, начальник управління розробки кредитних продуктів і партнерських програм департаменту іпотечного кредитування "ВТБ 24" Георгій Тер-Арістокесянц.

"ВТБ 24" двічі змінював відсоткові ставки з іпотечного кредитування, і сумарне збільшення склало 1 відсотковий пункт. Сьогодні ставка видачі стабілізувалася на рівні 12,2% в рублях. Підвищення ставок ключовими гравцями наприкінці 2011 року і початку 2012 року вже відіграно", - сказав він.

Втім, за даними фахівців АІЖК, тільки в червні не менше трьох банків в РФ підвищили відсоткову ставку за іпотечними кредитами.

"Проте зростання ставок не завжди було помітне. Часто підвищення ставок відбувається в прихованій формі – шляхом відміни спеціальних пропозицій і акцій", - відзначила Любімцева.

Експерти також сходяться на думці, що зростання відсоткових ставок по іпотеці може продовжитися. З 1 серпня вже підняв ставку Ощадбанк - на 0,5 відсоткового пункта по всіх житлових кредитах в рублях.

"Всі російські банки орієнтуються на Ощадбанк, як на індикатор ринку, так що ставки підвищаться відповідно до зростання ставок в Ощадбанку", - вважає керівник департаменту іпотеки і кредитів компанії "НДВ-нерухомість" Андрій Владикін.

За оцінками АІЖК і Абсолют Банку, в другій половині року ставки за іпотечними кредитами можуть підрости до 12,5%.

"Основна причина зростання - явний дефіцит довгострокової ліквідності на нашому ринку, і як наслідок, зростання ставок як по кредитних, так і по депозитних продуктах", - пояснив свою позицію начальник управління по роботі з сегментом роздробу Абсолют Банку Антон Павлов.

А ось зниження відсоткових ставок чекати не варто, одностайно запевняють експерти.

"Зараз знижувати ставки банкам, у тому числі і Ощадбанку, не рентабельно, оскільки дуже високі фінансові ризики", - прокоментувала ситуацію директор агентства ексклюзивної нерухомості "Садиба" Наталія Кац.

Експерт "ВТБ 24" Тер-Арістокесянц також вважає, що середня ставка у 12% об'єктивна, а щоб зменшити ставки, потрібно спочатку знизити рівень інфляції, або зниження відсоткових ставок повинно бути фондовано цільовим чином.

При цьому низка експертів упевнені, що іпотечні кредити не втратять популярності, навіть якщо ставки зростуть до 19% річних.

"Потреба в поліпшенні житлових умов величезна. Привабливість іпотеки росте день від дня, і кожен вдало погашений кредит спричиняє за собою новий – іпотеку вибирають друзі, знайомі позичальника", - підкреслив Владиквн.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість