По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівСтуденти нарощують попит на оренду житла в Петербурзі

16 серпня 2012 року. Автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ


У Петербурзі зростає попит на оренду квартир. Експерти пов'язують це з початком навчального року.

Оголошення про квартири в оренду Житло студенти шукатимуть до вересня — початку жовтня. Попит на квартири і кімнати в другій половині серпня може зрости удвічі. За даними експертів, найдорожча "однушка" обійдеться студентам у 18 тис. рублів за місяць. Двокімнатна квартира — від 22 тис. рублів, а трикімнатна — від 25 тис. рублів.

Відзначимо, що цього року Петербург побив свій торішній рекорд за кількістю іногородніх абітурієнтів — у вузи поступило 66% "сторонніх" заяв, тоді як минулого року — тільки 58%.

Тим часом, за даними аналітиків, в середньому по Росії житло орендує близько 5% населення. У Петербурзі, де традиційно багато приїжджих, ця цифра дещо вища - 15-20%. Формують ринок орендного житла приватники, які здають 300-350 тис. квартир різного класу. Оборот сегменту, за оцінкою експертів АРІН, становить у грошовому вираженні 3-3,5 млрд рублів за місяць. Але в кризу ринок провис, ціни знизилися в середньому на 20-25%.

У цей період пропозиція дещо збільшилася, оскільки господарі через фінансові складнощі почали здавати ті квартири, які до цього були порожні. А попит, навпаки, сильно впав.

"Городяни прагнули "пережити" смутний час у родичів. І навіть ті, хто знімав житло тривалий час, ставили господарям ультиматум, вимагаючи нижчу орендну ставку", - розповідає генеральний директор агентства нерухомості Home estate Олена Амірова.

За її словами, затребуваною оренда житла залишалася тільки серед приїжджих. Тому кількість охочих снять квартиру посуточно в Спб майже не зменшилася. Але переваги орендарів змістилися у бік найбільш дешевої пропозиції.

"Якість ремонту і обстановки відійшла на другий план. Рівень попиту стала визначати ціна. Тому власникам довелося зменшити ставки, щоб знайти або утримати наймачів", - додає керівник відділу оренди АН АРІН Тетяна Болбошенко.

За прогнозом експертів, ціни на орендну нерухомість вже в нинішньому році в сегментах економ і бізнес, які провисли в кризу на 20%, вийдуть на рівень 2007 року. Ціни на оренду елітних квартир, що впали в кризу, тільки починають зростання.

Орендодавці довгий час знижували вартість оренди, щоб не втратити клієнтів. "Але зараз ринок практично повернувся до докризових показників рівня цін. Тільки за останні півроку середня орендна ставка на квартири в масовому сегменті зросла на 15%", - констатує керівник групи консалтингу ТОВ "Консалтингова група Лаїр" Олена Севастьянова.

"Якщо раніше можна було відшукати однокімнатну квартиру за 15 тис. рублів на місяць (включаючи комунальні послуги - близько 2 тис. рублів), то сьогодні таких пропозицій немає навіть в далекому Червоному Селі. Або це новобудова без ліфта і без меблів з якими-небудь явними недоліками", - говорить менеджер департаменту оренди житлового фонду компанії "Петербурзька нерухомість" Світлана Алексашина.

Зараз найбільш затребувана оренда нових, побудованих в останні 3-5 років, квартир. Найчастіше це квартири з хорошим розташуванням, ремонтом і побутовою технікою, які власники купували з інвестиційною метою. Ціна їх оренди на 10-20% вища, ніж в середньому по ринку. Ставки на такі об'єкти не тільки не падають, але і ростуть і найближчим часом повернуться на докризовий рівень. Для орендарів, охочих зняти квартиру на тривалий термін на кращих умовах, зараз найсприятливіший час.

Середня вартість мебльованої квартири в спальному районі Петербургу, за словами Світлани Алексашиної, становить сьогодні 18 тис. рублів за місяць (плюс комунальні послуги). Пристойно мебльовані квартири у Московському, Калінінськом, Красносельськом районах знімають сьогодні за 19 тис. рублів за місяць (плюс КП). А якісні квартири в новобудовах коштують не менше 20 тис. рублів (плюс КП). Причому ця пропозиція стабільно має попит незалежно від району, оскільки багато наймачів бажають жити саме в нових будинках.

При цьому орендарі стали більш перебірливими. Найбільший попит мають квартири з хорошим косметичним ремонтом, меблями і побутовою технікою, розташовані в пішохідній доступності від метро. Об'єкти, які не відповідають цим критеріям, навіть за істотно нижчими ставками стоять у пропозиції по 2-3 тижні.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість