По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівОбігрів теплиці: деякі нюанси

18 липня 2012 року. Автор: Данило КРЕВС


Теплиця Спочатку варто задатися питанням, а чи потрібен вам цей обігрів теплиці? Може нехай все буде так і було раніше, по-старому? Спочатку посіємо насіння в теплиці, а через тиждень-другий посіємо у відкритий грунт? Тоді напрошується наступне питання: то можливо нам і теплиця-то не потрібна? Навіщо стільки мороки, якщо урожай в теплиці достигає практично одночасно з урожаєм, вирощеним у відкритому грунті?

Перш за все варто відповісти на поставлені вище запитання, оскільки від обігріву теплиці можна постаратися одержати додаткову вигоду. Те, що додаткові витрати і багато-багато додаткової роботи - тут вже і старатися не варто, вона вам буде забезпечена. Отже, якщо ви відповіли на поставлені питання правильно, а саме так ви і повинні були відповісти, можемо приступати до вивчення основ опалювання теплиць.

Поговоримо спочатку про найпростіші способи опалювання, про найпростішіх і найдоступнішіх. Одним з таких видів опалювання теплиць є біопаливо, а якщо по простому - гній. Якщо правильно закласти правильний гній, то в теплиці можна підняти температуру до 25-30 градусів вище за нуль і це все при тому, що такого опалення досить на весь вегетативний період розвитку рослин. Тепер про те, що таке правильний гній. Правильний гній, який найкраще підходить для використання в теплиці як обігрівач, це кінський гній. Кінський гній, укладений в землю на прикореневому рівні, досить швидко розігрівається до температури 60-70 градусів вище за нуль, чим забезпечує високу температуру грунту, від якого до відповідної температури нагрівається і повітря.

Але не у всіх і в потрібних кількостях є кінський гній. Як біопаливо можна використовувати і коров'ячий гній, і свинячий. Але ефект від використання цих видів гною в теплиці буде значно нижчий. На це є свої причини: цей гній достатньо довго розігрівається, та і температура його повного розігрівання в рази нижча за температуру кінського гною.

Тепер поговоримо про електричний обогрев теплицы. Цей вид обігріву можна використовувати тільки як резервний спосіб опалювання. Тобто, коли температура навколишнього середовища знизилася дуже суттєво і передбачені види опалювання в теплиці не справляються з похолоданням, то в цьому випадку можна удатися до використання електричних обігрівачів. Для повноцінного обігріву теплиць електричні обігрівачі не підійдуть з причини своєї нерентабельності, електроенергія досить-таки дорога, а нам потрібно максимально знижувати собівартість нашої продукції, інакше навіщо нам цим всім займатися.

І тепер, на мій погляд, найдоступніший, найдешевший і найнадійніший вид палива - тверде паливо. По простому - це дрова. Мабуть, в наш важкий час дрова є найдешевшим видом палива. А ось як вже його використовувати - це вже окреме питання, в якому ми і спробуємо розібратися.

Для тимчасового обігріву теплиць можна використовувати звичайні металеві буржуйки, знову ж таки як аварійний обігрів. Чому як аварійний? Тому що у буржуйки такий принцип роботи - поки горять у ній дрова, доти вона і гріє. Вогонь згас - і буржуйка за лічені хвилини остигає, а разом з нею остигає і теплиця. Але, наприклад, в травні, коли ударили поворотні морози - кращого засобу, ніж буржуйка, для порятунку рослин немає.

Зовсім інша справа, коли для опалювання своєї теплиці ви використовуватимете булеріан. Це практично, теж буржуйка, але тільки вдосконалена. Працює булеріан на будь-якому виді твердого палива: на дровах, вугіллі, торф'яному брикеті і навіть на ошурках. У принцип роботи булеріана покладений процес тління. Тобто, в булеріані паливо не горить, а тліє і завдяки цьому булеріан може обігрівати теплицю практично цілодобово.

Скептикам розповім про свій досвід роботи з булеріаном. Довгий час я займався будівництвом. Так от, одного разу нам вдалося затягнути обробку невеликого заміського котеджа до зими (у будівництві таке буває). Будинок без опалювання, а терміни горять. Якось увечері я поділився своєю бідою з одним своїм другом - він торгує цим самим булеріанами. За його порадою придбав один найменший, які у нього були, привіз в котедж і... яке ж було моє здивування, коли через добу після установки булеріана два поверхи котеджа були повністю обігріті. Коли я приїхав на об'єт, працівники по будинку ходили у футболках, хоча коли вранці минулого дня встановлювали булеріан, то всі були в тілогрійках.

Булеріан працював справно цілу зиму, весь час поки йшли обробні роботи. За допомогою нього мені вдалося обігріти приміщення площею 230 кв. м. Отже, думайте самі, вирішуйте самі. Я вам ніби про все розповів.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість