По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівУ Росії до 2020 року вартість 0,5 літра горілки може вирости до 1 тисячі рублів

21 жовтня 2012 року. Автор: Петро ВИННИК


Горілка До 2020 року в Росії горілка може подорожчати в середньому до 1 тис. рублів, заявив керівник Центру розробки національної алкогольної політики Павло Шапкін на засіданні "круглого столу" "Про ситуацію на алкогольному ринку Росії".

"Зараз мінімальна ціна пляшки горілки визначена у 125 рублів за 0,5 літра, в магазинах горілка продається по 200-300 рублів, до 2020 року роздрібна вартість може підвищитися в середньому до 1 тис. рублів", - заявив він.

За його словами, це співпадає із завданнями, які поставлені в концепції алкогольної політики країни і націлені на скорочення споживання алкоголю. Пославшись на дані експертів, він повідомив, що Росія знаходиться на четвертому місці у світі за споживанням алкоголю після Молдавії, Німеччини і Чехії.

У 2011 році споживання чистого спирту на душу населення в РФ, включаючи немовлят і людей похилого віку, склало 15,75 літра. Дані експертів розходяться з Росстатом, який оцінює цей показник у 10 літрів.

Як відзначив П.Шапкін, до 2020 року споживання повинно скоротитися в два рази, тобто повинно бути не більше 8 літрів на людину.

П.Шапкін підкреслив, що за останній час держава прийняла ряд заходів, направлених на посилення держрегулювання алкогольного ринку, на наведення ладу на ньому. Зокрема, передбачені заходи по "жорсткій концентрації ринку, жорстким умовам роботи на ньому". Одним з результатів цього, за його словами, стало скорочення майже в два рази числа виробників алкоголю, на 40% - кількості оптових компаній. "З початку цього року на третину скоротилося число продавців алкогольної продукції", - відзначив він. Крім того, з 1 січня 2013 року акциз на алкоголь підвищиться на 34%, з цієї ж дати почнуть діяти обмеження на рекламу алкоголю в засобах масової інформації. Він зокрема, додав, цитуємо мовою оригіналу: "Качественная водка выбор которой должен постепенно увеличиваться, должна стать приоритетным сегментом развития алкогольного рынка".

За словами П.Шапкіна, в даний час йде гармонізація алкогольних акцизів в Митному союзі і до 2020 року їх ставка буде приблизноа рівною - в межах 20 євро за 1 літр безводного спирту.

П.Шапкін вважає, що "безпрецедентно жорстке регулювання алкогольного ринку і те, що ціна горілки може підвищитися до 2020 року до 1 тис. рублів, дозволяє припустити достатньо серйозну активізацію тіньового ринку". "Чим жорсткіші заходи, тим більше проблем, які пов'язані з розвитком цього сегменту ринку", - сказав він. Причому, відзначив П.Шапкін, тіньовий ринок за останні роки серйозно змінився. "Це вже не таксисти і бабусі біля метро, це достатньо високотехнологічний ринок, існує маса інтернет-магазинів, які можуть не дотримувати ні віку, ні інших обмежень продажу продукції", - заявив він, відзначивши при цьому, що держава може серйозно втратити в податковій сфері.

Проте, відзначив П.Шапкін, уникнути цього дозволить запровадження додаткових заходів з підвищення відповідальності за виробництво і оборот алкогольної продукції, які розробляються в даний час в законодавчій сфері. Зокрема, великі надії він покладає на розповсюдження Єдиної державної автоматизованої інформаційної системи (ЄДАІС) на роздрібний продаж алкоголю. "В даний час у Московській області реалізується пілотний проект, в якому бере участь 20 магазинів, він показує непогані результати", - заявив він.

За даними за січень-серпень цього року із загального об'єму спожитого росіянами алкоголю 49% припадало на горілку, відзначив П.Шапкін.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість