По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівГотувати як в ресторані будуть у школах Омська

23 червня 2012 року. Автор: Алла ШИМАНСЬКА


Шкільне харчування Після завершення навчального року у їдальнях п'ятнадцяти шкіл Омська розпочалася установка пароконвекційних печей. Нове устаткування значно полегшить роботу кухарів, поліпшить якість харчування і урізноманітить дитяче меню.

Одні з перших нове устаткування за програмою модернізації загальної освіти отримали у школі №148. У 2010 році у них відкрили першу групу для дошкільнят, потім ще одну. З того часу навантаження на харчоблок значно зросло.

- Окрім малюків у нас харчується 60% школярів, майже 70% педагогів, а також хлоп'ята з груп продовженого дня. І це не рахуючи тих, хто снідає або обідає нерегулярно, - розповіла директор школи Людмила Леневич. - Без сучасного устаткування справитися з такими обсягами неможливо. Тому ми покладаємо великі надії на сучасні пароконвектомати. Думаю, що завдяки цьому зможемо також готувати страви для різних урочистостей - весіль, корпоративів, днів народження.

Тепер шкільні кухарі зможуть одночасно парити, смажити, пекти і робити багато що інше в одному апараті. Пароконвекційная піч або пароконвектомат працює за принципом пароварки промислових масштабів. При цьому зберігаються практично всі корисні речовини, запахи не змішуються і страви стають ще смачнішими.

- Таке кухонне обладнання давно використовується в ресторанах і їдальнях Омська, сусідні регіони також вже використовують подібні апарати в школах, - пояснила керівник сектору сприяння в організації харчування департаменту освіти адміністрації міста Світлана Козлова. - Одне з першочергових завдань програми модернізації - удосконалити систему харчування. Тому ми вирішили спробувати пароконвектомати в тих школах, де особливо велике навантаження на харчоблок. В першу чергу, це навчальні заклади з групами повного дня для малюків п'яти - шести років.

Шестирівневий пароконвектомат коштує приблизно півмільйона рублів, а двадцятирівневий - один мільйон. Проте вартість харчування від встановлення такого дорогого устаткування не збільшиться. Вона залишиться також на рівні 70 - 80 рублів в день. Є припущення, що вона навіть зменшиться. Зате нове кухонне устаткування дозволить економити електроенергію, воду, продукти і час. Завдяки цьому порції стануть більші, а в меню додадуться фрукти і соки.

- У школі діти зможуть отримати збалансоване, смачне і ощадне харчування. На жаль, удома такий раціон доступний небагатьом, - вважає фахівець департаменту освіти.

Якщо експеримент виявиться вдалим і наступного року також будуть виділені кошти на модернізацію харчоблоку, пароконвектомати з'являться в кожній омській школі.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість