По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівРосіяни скуповують Грецію

29 грудня 2012 року. Автор: Алла ШИМАНСЬКА


Вілла у Греції Інтернет-видання Сьогодні у світі повідомляє, що російські інвестори проявляють до Греції, яка переживає зараз не найкращі часи у зв'язку з кризою, підвищений інтерес. Вдячні фінансовій плутанині, що вибухнула в країні, росіяни скуповують все - від вілл, готелів, пляжів, морських портів і аеродромів до футбольних клубів і енергетичних та газових компаній.

Одне з яскравих підтверджень - російський олігарх грецького походження і член "Єдиної Росії" Іван Ігнатович Саввіді, який інвестував немало коштів у грецьку економіку. Сам 53-річний єдинорос Саввіді, що, між іншим, здійснив шлях від простого ростовського робітника тютюнової фабрики до власника холдингу "Група Агроком" і депутата Держдуми, займається політикою і своїми "закордонними справами", тому холдинг, так само як і м'ясопереробний завод, переписаний на його дружину, зазначається у матеріалі.

"Росіяни, які вже закріпили свій вплив на сусідньому Кіпрі, сприйняли кризу в Греції як шанс, - розповідає журналіст.- Величезна кількість підприємств і нерухомості виставлена на продаж". Для самого Саввіді, що серйозно вклався в покупку футбольного клубу "ПАОК" і реставрацію стародавніх церков, Греція - країна, якій він хоче допомогти. За його словами, ця маленька сонячна середземноморська республіка дає "чудовий баланс між бізнесом і відпочинком для душі".

Проте сам Саввіді, особисто знайомий з російським лідером, незадоволений тим, що "долю Греції вирішує тільки Євросоюз, що сильно нашкодив країні", адже у Росії, що має, до речі, багату історію взаємин з Грецією і що завжди захищала її, могло б бути багато пропозицій, пише автор.

Тим часом Європа, яка "прописала" Греції приватизацію держвласності задля скорочення зовнішнього боргу країни, дивиться на активність росіян з побоюванням. Адже таким чином вона фактично "видає" країну Росії і перетворює її на другий російський офшор на зразок Кіпру, підкреслює worldua.info. Росія і так вже відіграє істотну роль в економіці країни: так, "Газпром" постачає в країну 75% всього споживаного газу. Як контрзаходи ЄС, незадоволений експансією "Газпрому" в Європі і що порушив антимонопольне розслідування, міг би заборонити російському газовому гіганту подальшу покупку об'єктів в Європі. Тоді росіянам довелося укладати пакти з європейськими енергокомпаніями. "Наприклад, з італійцями, адже проти спільного російсько-італійського підприємства у Брюсселя б не було ніяких заперечень", - пише автор.

"Скупка грецьких підприємств визначає долю не тільки Греції, - підсумовує Туман. - Адже тут і постачання газу з Азербайджану через Грецію та Італію далі до Європи, і прогнозованих родовищ газу, низки грецьких підприємств також є "жирним шматком".

Самі греки налаштовані до росіянм і їх інвестицій оптимістично - збільшилася кількість тих, які вивчають російську мову, майже скрізь є написи про продаж нерухомості на російській, з 2005 року кількість російських туристів в країні збільшилася аж в чотири рази, зазначається у статті на worldua.info.

Тим часом Саввіді, який натякає на "злочини" Євросоюзу в Греції, вже кілька разів просив Володимира Путіна не відвертатися в розпал кризи від цієї православної країни і здійснити туди візит. А оскільки Путін православний і віруючий, йому "не залишається нічого іншого, як любити Грецію".На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість