По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівДача з московською пропискою

30 липня 2012 року. Автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ


Попит на ринку заміської нерухомості випереджає пропозицію

Таунхауси у новій Москві Ріелтори відзначають різке зростання попиту на заміське домоволодіння на території «нової Москви». Ціни помітно выдрізняються залежно від популярності напряму. Так, котеджі по найбільш затребуваному Київському шосе обійдуться в суму від 12 млн. руб., в той час, як будинки поряд з Калузьким шосе у два рази дешевші — від 6,1 млн. руб. Проте нових пропозицій чекати не варто, оскільки девелопери не поспішають з будівництвом нових селищ на приєднуваних землях, вважаючи за краще дочекатися, поки план розвитку територій буде остаточно затверджений.

Попит і пропозиція


Як констатують учасники ринку нерухомості, після оголошення про нові межі російської столиці, кількість клієнтів, що обирають заміську нерухомість на тих трасах, які увійшли до «нової Москви», значно зросла. За словами представника компанії «Міель-Заміська нерухомість» Володимира Яхонтова, «зараз майже кожен другий запит від клієнта спрямований саме сюди — на Київське, Калузьке, Варшавське шосе». У результаті, починаючи з серпня 2011 року по теперішній час середньомісячний темп продажів становить 123–198 операцій на місяць, підтверджують в компанії «Інком».

Зараз у тих, кому цікава покупка заміського будинку з московською пропискою, є вибір: за даними «Інком», на продаж виставлені домоволодіння у 86 селищах. Більше того, їх кількість з початку року зросла на 12%. Одним з останніх введених проектів стало селище «В'яземське», що є частиною великого містобудівного об'єкта А101, розташованого уздовж Калузького шосе. «Особливо відзначимо, що на цій території висока питома частка забудови, що блокується, — близько 26% від всієї пропозиції становлять проекты таунхаусов плюс дуплекс (будинки на одного і на двох домовласників. — ред.)», — говорить Віра Потєхіна, провідний експерт аналітичного центру «Інком». Така картина визначена попитом, наприклад, у квітні на такий формат житла припало 37% всього попиту у «новій Москві», залишивши позаду ділянки без підряду (35% операцій), уточнює експерт.

Проте основоположним чинником як і раніше є ціна, яка суттєво змінюється залежно від напряму і типу нерухомості. Так, вартість котеджів відрізняється у рази. Мінімальна ціна котеджу в межах 50 км від МКАД по Київському шосе починається від 12 млн. руб.; Калузьке шосе обійдеться в два рази дешевше — від 6,1 млн. руб.; найскромніший варіант пропонується в радіусі Варшавського шосе — від 4,5 млн. руб. Тим часом ціни на дачі по названих напрямах фактично на одному рівні. Так, дача поряд з Київським шосе пропонується від 2,3 млн. руб., поряд Калузьким — від 2 млн. руб., а по Варшавському шосе — від 2,5 млн. руб. Як відзначає Володимир Яхонтов, основний попит знаходиться в межах 12 млн. руб. за домоволодіння. «Зараз покупець голосує ціною, це для нього пріоритет. Тому найпопулярніший сегмент — економ-клас», — пояснює фахівець.

Поволі, але вірно


Поки що ціни ростуть на житлову нерухомість, представлену в містах: вартість квартир в населених пунктах з моменту оголошення про нові межі столиці зросла на 15–20%, за даними «Міель-Заміська нерухомість». Заміські будинки наразі відстають від цих показників — тільки 5–7% зростання. «Що стосується динаміки зміни цін, то значного зростання цін з моменту оголошення новини про приєднання нових територій не було. Подорожчання склало не більше 6%», — погоджується Олександр Енгель, керівник відділу новобудов ГК «МІЦ». Проте це затишшя ненадовго, упевнені експерти. «На підставі багаторічних спостережень можна стверджувати, що через три-чотири місяці на ту ж цифру (15–20%. — ред.) зростуть і ціни на заміську нерухомість», — вважає Володимир Яхонтов.

Як підкреслюють експерти, ціни ростимуть разом з комплексним освоєнням території: крім московської прописки, привабливість об'єктів нерухомості підвищать якісна інфраструктура, дороги, громадський транспорт, потенційна можливість працювати поряд з домом.

Російська рулетка


Активної появи нових селищ у «новій Москві» поки що чекати не варто, пропозиція на ринку заміської нерухомості найближчим часом поповнюватиметься тільки за рахунок тих проектів, що знаходяться вже на стадії реалізації. Нові проекти зараз швидше виняток, ніж правило. «Високі ризики і невизначеність не стимулюють розвиток заміської нерухомості на цих територіях», — констатують фахівці департаменту консалтингу, аналітики і досліджень Blackwood. Як підкреслюють експерти, девелопери зайняли вичікувальну позицію, поки влада не розробить і не затвердить чіткий план розвитку московської агломерації. «Поки немає затвердженого плану розвитку нових територій, складно говорити, як відбуватиметься розвиток ринку заміської нерухомості на території «нової Москви», — говорить Олександр Енгель. — Багато що залежить від того, де проходитимуть нові автомагістралі, де з'являться нові житлові комплекси, об'єкти комерційної нерухомості».

«Найгірше у бізнесі — невідомість і відсутність планів і строгих правил для всіх. Все це характерно для «нової Москви» повною мірою, — пояснює Вадим Ламін, представник агентства нерухомості SpencerEstate. — Поки немає плану розвитку приєднаних територій, починати нові проекти коттеджних селищ, особливо бізнес-класу і вище — все одно що грати в «російську рулетку»: може пощастити, і одержиш хороший прибуток, а можеш побудувати нікому не потрібний об'єкт».На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість