По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівФотошоп допомагає знімати житло

30 червня 2012 року Автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ


Квартира у Франції «Ми змінили у Фотошопі довідки про зарплату, а також зробили підроблені трудові книжки», — говорить тридцятирічний чоловік в інтерв'ю журналу «Монд» (Le Monde). Йдеться зовсім не про шахраїв, які торгують сумнівними документами, а про тих людей, які вдаються до різних хитрувань, щоб зняти житло у Франції.

Це недивно: щоб спокійно орендувати квартиру, будинок або студію потрібно відповідати достатньо жорстким вимогам. Перше з них: треба мати безстроковий робочий контракт (CDI). Герой статті «Монд» П'єр, журналіст-позаштатник, явно цим вимогам не відповідає. Результат — декілька місяців пошуків і 50 відмов. Але після того, як П'єр підправив документи в графічному редакторі, «житло відразу ж знайшлося».

Друга вимога: наймач повинен одержувати зарплату, яка в три рази перевищує вартість знімання житла. Газета «Рю 89» (Rue 89) оповідає про нелегку історію Жульєт, яка вирішила зі своїм другом переїхати в просторішу студію. У обох був безстроковий робочий контракт. Але, не дивлячись на це, сумарний дохід пари не був в три рази більшим від ціни знімання. Знову ж таки допоміг Фотошоп, благо, дівчина вчилася на дизайнера, а скачать фотошоп безкоштовно зараз не становить проблеми. «На все пішло близько трьох годин, оскільки довелося внести зміни в багато лінійок з цифрами», — відзначає Жульєт.

Вимога про співвідношення заробітної платні і вартості житла три до одного в деяких випадках стає взагалі абсурдною. Людина, яка отримує мінімальну заробітну платню (SMIC) 1398 євро (з 1-го січня 2012 року), повинна знайти собі житло приблизно за 466 євро. Чи можливо підшукати житло за таку ціну? В кращому разі, якщо ділити площу ще з кимось (collocation — прим.ред). Комунальна квартира ще може влаштовувати студентів, але дорослу працюючу людину — навряд чи.

Довідки про зарплату, податкові довідки і навіть квитанції про знімання з попереднього місця проживання — ось тільки деякі документи, які потрібно надати в агентство з нерухомості або господарю квартири. Особливо вітається наявність гаранта, який також повинен довести, що у нього стабільна зарплата і він справно платить податки французькій державі.

З чим же пов'язані такі високі вимоги до квартиронаймачів? По-перше, попит на ринку житла дуже високий. Особливо це стосується великих міст, таких як Париж. Тому власники нерухомості можуть вибирати між багатьма кандидатами і, природно, ухвалювати рішення на користь тих, які не викликають питань.

По-друге, власники житлоплощі підвищують вартість знімання у міру того, як збільшується ціна на нерухомість. Жиль Рікур де Буржі, президент Національної федерації нерухомості, в інтерв'ю газеті «Монд» відзначає, що «для того, щоб мати п'ять відсотків чистого доходу за квартиру площею 45 кв.м вартістю в 350 000 євро, власник повинен був би здавати її за 1500 євро на місяць». При цьому пан де Буржі особливо підкреслює те, що ціни на житло ростуть, а зарплати — ні.

Результат: близько 3,4 мільйона осіб живуть в поганих умовах, а у 5 мільйонів людей нестабільна ситуація з житлом. Такі дані фонду Абата П'єра, який займається проблемами житла для незабезпечених верств населення. А за даними газети «Фігаро» (Le Figaro), шість з десяти французів стикаються з труднощами під час пошуку житла. Недивно, що ця тема стала однією з центральних перед майбутніми президентськими виборами.

Боротьба за кращий проект житлових реформ розвернулася між двома основними кандидатами на президентське крісло — правоцентристом Ніколя Саркозі і соціалістом Франсуа Олландом. Саркозі пропонував на 30 відсотків збільшити можливості забудови, щоб створити «100 000 додаткових одиниць житла до 2016 року». Олланд говорив, що потрібно прагнути до єдиної ціни на знімання рівноцінної нерухомості і створювати більше соціального житла. Під спорудження останнього Олланд збирався відводити кожному регіону неосвоєні державні землі.

Саркозі іронічно відзначав, що встановлення єдиної ціни на житліо «ніколи не діяло, навіть за часів Радянського Союзу». Проте, ця реформа успішно запроваджена в життя в Німеччині, яку тепер вже екс-президент так любив наводити в приклад. А пропозиція Саркозі створювати на 30 відсотків більше житлоплощі на тій же землі викликала багато скептичних коментарів. Мер Парижа Бертран Деланое говорить, що він може «побудувати тисячі одиниць житла, але держава заважає будувати його, тому що вона хоче продавати свої землі за спекулятивною ціною». Він додає, що багато проектів були загорнені Союзом за народний рух (UMP), партією Саркозі.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість