По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівВипускники чекають високих зарплат, а працедавці - досвідчених фахівців

30 червня 2012 року Автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ


Пошук роботи Тільки третина випускників російських вузів і ссузів на момент закінчення навчального закладу, за даними опитування Superjob.ru, мають постійне місце роботи; експерти вважають, що причина цього полягає в тому, що працедавці неохоче приймають в штат молодих недосвідчених фахівців, а вчорашні студенти вимагають дуже високих зарплат.

Згідно з опитуванням, 29% випускників (до 22 років) почали працювати під час навчання і після вручення дипломів не зіткнулися з проблемами на ринку праці. Відповівдно, для них не було актуальним питання, де шукати роботу в Тамбові, Омську, Саратові, Москві, чи іншому місті. У 15% опитаних на пошук роботи пішло до одного місяця, ще 11% молодих фахівців працевлаштувалися протягом 2-3 місяців після випуску. Близько 6% учасників опитування не могли знайти роботу понад півроку, стільки ж молодих людей визначилися із зайнятістю в період від 4 до 6 місяців. На жаль, 33% випускників цього року не змогли знайти роботу дотепер, свідчать результати опитування.

Разом з тим, як показало інше опитування, проведене Superjob.ru серед представників російських підприємств і організацій, випускників без досвіду приймають на роботу у 71% російських компаній.

Де молоді раді?За словами президента Superjob.ru Олексія Захарова, на сьогодні на порталі розміщено понад 20 тисяч вакансій і пропозицій для молодих фахівців. "Частка резюме молодих фахівців (до 25 років) в нашій базі становить - 32%. Шанси знайти роботу у випускників, безумовно, є. Працедавець зацікавлений в недавніх студентах як в молодій, мотивованій і недорогій робочій силі", - розповів Захаров.

За даними компанії HeadHunter, за перші шість місяців 2012 року кількість вакансій для молодих фахівців збільшилася на 3,7%, а кількість стажувань - на 15%. "Показник рівня конкуренції на ринку праці у сфері молодих фахівців достатньо високий. Щоб компанія була готова наймати молодь, вона повинна зіткнутися з дефіцитом кадрів. У тих сферах, де дефіцит найбільш гострий, найактивніше і розвивається робота з молодими фахівцями", - повідомив президент HeadHunter Юрій Віровець.

На його думку, сьогодні існує певний дефіцит кадрів у сфері страхування, фармацевтики, IT-розробок і продажів. "У продажу потрібні кадри будь-якого рівня: від простих фахівців до комерційних директорів з успішним досвідом", - упевнений Віровец.

Захаров відзначив, що найбільша кількість резюме на одну вакансію для молодих фахівців припадає на юриспруденцію - майже 12 анкет на одну відкриту вакансію. "На другому місці сфера фінансів і бухгалтерії - близько 6 резюме на вакансію. У таких сферах, як "туризм", "банківська справа" і "реклама/PR" в середньому 2,5 резюме на вакансію", - сказав Захаров.

Вигідніше становище на ринку праці у тих, хто закінчив вуз з червоним дипломом, пише lycar.org.ua.

Випускники не знають, скільки коштуютьНайчастіше знайти хороше місце роботи випускникам заважає відсутність досвіду, відзначають експерти. "Працедавець вимагає профільний досвід роботи не менше півроку, тому найбільші шанси знайти роботу у тих, хто почав трудову діяльність, ще навчаючись у вузі. Причини, через які компанії змушені відмовляти претендентам без досвіду, - це відсутність можливостей для навчання співробітників, зокрема, немає систем наставників", - вказує Захаров.

Молодим людям, які здобули освіту, але ще не набралися досвіду, найчастіше пропонують посади торгових представників, консультантів, мерчендайзерів, операторів call-центру, говорить він.

Проте самі випускники нерідко ускладнюють собі життя, надмірно завищуючи планку стосовно заробітної платні. "Очікування випускників вузів щодо заробітної платні перевищують пропозиції працедавців в середньому на 25-30%. В середньому, випускник вузу хоче одержувати не менше 35 тисяч рублів, а часто 40-45 тисяч. Мотивування таке - мені потрібно знімати квартиру, у відпустку теж з'їздити кілька разів на рік за кордон і так далі", - говорить Віровець. Проте, відзначає президент HeadHunter, працедавець оцінює реальну вартість молодого фахівця.

"Більшість випускників після 3-5 співбесід погоджуються на пропозиції працедавців, інші маються без роботи або влаштовуються по знайомству, якщо така можливість є", - упевнений він.

За його словами, середня пропонована зарплата для молодих фахівців з вищою освітою в Москві сьогодні становить 28 тисяч рублів, в Санкт-Петербурзі - 26,5 тисячі. "В інших регіонах Росії - на 20-40% нижче. Випускники ссузів можуть розраховувати приблизно на таку ж зарплату, якщо вони йдуть працювати за фахом і на 30% менше, якщо на вакансії, де освіта не має особливого значення", - відзначає він.

Віровець також відзначив, що останнім часом молодь починає змінювати своє ставлення до робочих спеціальностей. "Зарплати у "синіх комірців" часто вищі, ніж у менеджерів середньої ланки, а молоді сині комірці майже напевно на старті матимуть зарплату вищу, ніж в офісних працівників.Пов'язано це в першу чергу з дефіцитністю людей робітничих спеціальностей. Думаю, що бачення цієї ситуації у молоді вже з'являється", - резюмував експерт.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість