По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЗниження цін і нові пропозиції: тренди на ринку нерухомості Мінська

30 березня 2012 р. Автор: Адмін


Мінськ Ціна квадратного метра в новобудовах Мінська в лютому досягла п'ятирічного мінімуму, констатують експерти ринку. В той же час попит на житлову нерухомість залишається стабільним, в комерційному секторі намітився тренд на покупку офісів, тоді як раніше процвітали переважно орендні відносини.

Зміни на ринку нерухомості Мінська, нові пропозиції, актуальні кредитні пропозиції і питання юридичного супроводу операцій будуть розглянуті на 4-й міжнародній спеціалізованій виставці «Нерухомість», яка відбудеться 18-21 квітня в Мінську.

«Вже сьогодні свою участь у виставці підтвердили найбільші компанії, що працюють на ринку нерухомості. Це ті ріелторські агентства, забудовники, орендодавці і продавці, які сьогодні визначають обличчя столичного ринку нерухомості», – відзначила керівник виставкового проекту Людмила Драгун.

Зокрема, йдеться про групу компаній «Твоя столиця», агентство «Динас», групу компаній «Юнівест-М», УП «Даман», СООО «Белинте-роба», забудовник ТОВ «Містобуд», а також про продавця нерухомості в Іспанії MASA International.

Ціна квартирного питання


Виставка проходить на тлі стабілізації ринку нерухомості і визначення нових трендів. Після плутанини 2011 року ситуація дещо стабілізувалася. Проте, в порівнянні з докризовим періодом, відбулися значні зміни.

Наприклад, як підрахували фахівці компанії «Твоя столиця – Новобудцентр», на первинному ринку житлової нерухомості Мінська досягнутий п'ятирічний мінімум ціни квадратного метра в доларовому еквіваленті.

«У першій половині лютого квадратний метр коштував у середньому $1208 (у білоруських рублях, відповідно, біля Br10,1 млн.)», – відзначають експерти компанії, підкреслюючи, що зниження цін до такої позначки відбулося «вперше з 2007 року». При цьому ця тенденція намітилася ще в жовтні 2011 року і триває по теперішній час: середня ціна квадратного метра на первинному ринку зберігається на рівні $1200-1250. Кстати, в Украине, невзирая на кризис и вооруженный конфликт на Донбассе, работа в Одессе также пользуется значительным спросом, который не уступает по уровню докризисному периоду.

В той же час, ціна квадратного метра в житлі економ-класу опустилася нижче $1 тис. і склала, на середину лютого, $995 (Br8,3 млн.). Бізнес-клас коштує $1205. Що ж до елітного житла, то його ціна як і раніше більш ніж в 2 рази вище за середньоринкової – $2538 за квадратний метр (Br21,2 млн.).

На вторинному ринку за рік ціни впали на 5%, новобудови подешевшали на 14,6%.

Нові пропозиції: розстрочка!


Головною новинкою ринку є пропозиція групи компаній «Юнівест-М», що почала продаж квартир в мініполісі «Каскад» у розстрочку. «Реалізовуючи принцип соціальної відповідальності бізнесу перед суспільством, наша компанія розробила і почала реалізацію програми надання розстрочки на готові квартири на період до 5 років, щоб кожний з наших клієнтів мав реальну можливість навіть в непростих економічних умовах вирішити своє житлове питання», – зазначається у повідомленні компанії.

Як стверджують у «Юнівест-М», придбати готові одно-, дво- і трикімнатні квартири у низці будинків мініполіса можна в розстрочку на період від 1 року до 5 років. При цьому сума щомісячних платежів складе від $702 в місяць і залежить від ряду умов, що включають тип квартири, розмір первинного внеску і період розстрочки.

На відміну від банківських кредитів, при розстрочці не потрібні поручителі, крім того, покупець позбавляється від цілого ряду додаткових витрат. Мінімальний і пакет документів, що зумовлює дешевші юридичні послуги . Це робить пропозицію компанії вельми привабливою.

Комерційна нерухомість: покупка замість оренди


У сегменті офісної нерухомості ставки орендної платні становлять 25-27 євро за квадратний метр в бізнес-центрах класу А і від 17 до 22 євро – в класі В. Це приблизно на 15-20% нижче, ніж до кризи. Але, проте, ставки достатньо високі, і в цій ситуації компанії вважають за краще купувати офіси, а не орендувати їх. Тим паче, що вартість квадратного метра в бізнес-центрах також знизилася. «Сьогодні він коштує приблизно $1900-$1990, в той час, як в локризовий час ціна складала $2400 - $2700 за кв.м.», – стверджує глава компанії «А1Девелопмент» Ігор Портнов.

За його словами, залежно від класу бізнес-центру, «середня окупність вкладень в офісну нерухомість становить близько 6, максимум 7 років». Природно, при такому терміні окупності вигідніше вкладати в придбання офісу, ніж орендувати його.

Tags: нерухомість, послуги, мінськ, квартири, ціна, житлоНа головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість