По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон


У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівБілоруси виганяють російську компанію з проекту "Мінськ-сіті"


Автор: Адмін
17 лютого 2012 р.


Білоруси виганяють російську компанію з проекту 'Мінськ-сіті' Власті Білорусії заявили про розірвання контракту з російською нафтогазовою компанією "Ітера" на будівництво ділового центру "Мінськ-сіті" площею 3 млн. кв.м. Президент країни Олександр Лукашенко раніше не раз критикував "Ітеру" за темпи реалізації проекту.

Як нагадує "Комерсант", "Ітера" оголосила про будівництво на 318 га в білоруській столиці ділового центру "Мінськ-сіті" в 2007 році. До 2020 року компанія мала намір побудувати тут близько 3,5 млн. кв. м житла, готелів, офісної і торгової нерухомості, інвестувавши в проект близько 5 млрд доларів.

Вчора голова Мінського міськвиконкому Микола Ладутько після наради з президентом Олександром Лукашенко заявив, що за проектом "Мінськ-сіті" "ухвалено рішення про необхідність розірвання відносин між діючим інвестором і республікою". Поки розрив інвестконтракту по "Мінськ-сіті" юридично не оформлений, знає джерело "Комерсанта", близьке до "Ітери". Зараз, додає інше джерело, співвласник "Ітери" Ігор Макаров знаходиться в Мінську, щоб спробувати врегулювати проблему.

На "Мінськ-сіті" доводиться половина девелоперського портфеля "Ітери", розмір якого складає 6 млн. кв.м. Компанія будує стадіони і готелі в Туркменії. В Росії, як вказано на сайті "Ітера девелопмент", у компанії всього один проект - котеджне селище "Павлівські озера" в Підмосков'ї.

Втім, вчорашнє рішення білоруських властей для "Ітери" навряд чи можна назвати несподіваним. Мінськ неодноразово заявляв, що девелопер зриває терміни: до осені 2011 року компанія освоїла всього 0,5% від запланованого об'єму інвестицій і побудувала всього чотири будинки. У вересні Лукашенко заявляв, що власті не нададуть інвестору більше ніяких відстрочень і пільг.

Тоді ж Олександр Лукашенко після візиту в КНР повідомив, що проектом зацікавлені китайські інвестори, які можуть замінити діючого інвестора.

Нових інвесторів на проект буде не так просто знайти, вважають аналітики, опитані "Відомостями". Білоруський ринок нерухомості менш привабливий для інвесторів в порівнянні з ринками Росії чи інших країн Європи - в Білорусії низька платоспроможність населення і високі політичні ризики, пояснюють вони.

Нагадаємо, раніше з проекту "Мінськ-сіті" вийшов ще один російський забудовник - СУ-155.

Tags: , , ,На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість