По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон

У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир


У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівФінські депутати можуть заборонити росіянам купувати нерухомість в Фінляндії


Автор: Адмін
21 лютого 2012 р.


Фінські депутати можуть заборонити росіянам купувати нерухомість в Фінляндії Фінські депутати мають намір розглянути сьогодні в парламенті країни законодавчу ініціативу, що передбачає повну заборону на придбання нерухомості в Фінляндії для всіх негромадян Євросоюзу. Таким чином, цей законопроект, у разі його ухвалення, розповсюдиться і на росіян. І місцеві парламентарії не приховують, що закон направлений в першу чергу проти громадян РФ. Кстати, виллы Кипра на продажу не предусматривают никакких огранечений относительно их приобретения гражданами России.

Свою ініціативу 22 законодавці, що готували проект документу, пояснили тим, що операції, які укладають "платоспроможні" росіяни, роблять "хворий вплив" на загальний рівень вартості житла і земельних ділянок в країні, роблячи їх недоступними для фіннів, повідомляє Delfi, нагадуючи, що середня вартість операції по дачному будинку серед корінного населення складає 100 000 євро, а росіяни легко купують нерухомість і за 200 000. А всього в 2011 році росіяни придбали в Фінляндії близько 400 об'єктів нерухомості на загальну суму близько 50 мільйонів євро.

Ще одне побоювання пов'язане з тим, що купуючи нерухомість, росіяни банально відмивають в Фінляндії брудні гроші.

Крім того, парламентарії звертають увагу на те, що росіяни поки можуть купувати будинки в Фінляндії без обмежень, а ось фінни в Росії такої можливості не мають навіть на прикордонних територіях.

Як нагадав один з авторів проекту депутат від партії "Центр" Маркку Россі, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв рік тому ввів обмеження для іноземців на покупку нерухомості на прикордонних територіях РФ, пише "Комсомольська правда".

Нагадаємо, що за висновками дослідження Університету Східної Фінляндії, більшість фіннів виступають за обмеження прав росіян на придбання нерухомості в їх країні. Таку позицію підтримують 80% респондентів, при цьому переважна більшість з них зізнається, що ніяких контактів з "дачниками" з Росії ніколи не мали.

Проте генеральний директор компанії "Міель DPM" Наталія Завалишина вважає, що фінські депутати, швидше за все, не приймуть цей законопроект. Криза єврозони зробить вплив на зацікавленість місцевого ринку в російських грошах, не дивлячись на політичну ситуацію у Фінляндії.

А експерт зарубіжного ринку нерухомості Ігор Індріксонс впевнений, що зі своєю ініціативою фіни запізнилися років на 5-6, коли росіяни активно купували дачі у Фінляндії. "Їм би тоді і треба було обмеження вводити, а зараз пізно. Зараз там вже і дорого - будиночок 350 000 євро - за такі гроші можна нерухомість на півдні Франції купити, і ажіотажу немає", - розповів він виданню Euromag. Експерт оцінює можливість введення такої заборони 50 на 50, оскільки депутати вимушені реагувати на скарги населення.

У свою чергу регіональний директор департаменту житлової нерухомості Knight Frank Олена Юргенева нагадала, що обмеження на покупку нерухомості нерезидентами ЄС зовсім не фінське ноу-хау: "Такі правила вже існують в деяких країнах - і в Австрії, і в Швейцарії".

"Ні у Цюріху, ні в Женеві ви просто житло не купите ніяк. Таким чином швейцарці перенаправляють потоки в менш популярні кантони, наприклад, в Санкт-Моріц", - пояснила Юргенева.

Якщо фінські депутати все ж таки заборонять покупку житла негромадянам ЄС, це, дійсно, скоротить число покупців, "але ті, кому дуже потрібна нерухомість у Фінляндії, завжди знайдуть можливість купити її", сказала Юргенева, відзначивши, що завжди існують варіанти купити нерухомість на установлену компанію або одержати посвідку на проживання під приводом ведення бізнесу.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість