Бездомних у США ізолювали на ковзанках через коронавірус

Бездомних в Анкориджі, місті на півночі США, ізолювали на ковзанках через коронавірус. Міська влада зробили цей крок, щоб стримати пандемію коронавірусної інфекції серед людей, що живуть на вулицях. Про це повідомляє американська телерадіомовна компанія Alaska Public Media.

Бездомне населення найбільш вразливе до вірусів, а умови, в яких вони знаходяться, сприяють швидкому поширенню COVID-19 по всьому місту. На думку влади, ситуація в притулках нітрохи не краща, так як знаходяться там люди сплять пліч-о-пліч. Директор департаменту нерухомості муніципалітету Робін Ворд розділяє ці побоювання. За його словами, більшість людей можуть ізолювати себе вдома, тоді як у бездомних такої можливості немає. У зв’язку з цим чиновники і волонтери вирішили організувати тимчасовий притулок для даної категорії населення. Партнерами проекту виступила Коаліція по боротьбі з безпритульністю та одна з кав’ярень мережі Coffee Bean.

В якості нового притулку волонтери вибрали рідко використовуваний спорткомплекс. На першому етапі він дозволить вмістити 280 чоловік. У цьому місці зможуть оселитися бездомні, які не становлять загрози для оточуючих. Згодом кількість постояльців якірної стоянки можуть збільшити до 480. Всі вони будуть знаходитися під постійним наглядом волонтерів та лікарів. Останні збираються проводити регулярні огляди позбавлених даху над головою для виявлення симптомів COVID-19 і надавати їм термінову медичну допомогу. Згідно з підрахунками волонтерів, щодня на кожного підопічного притулку буде йти близько 75 доларів. Ця сума включає витрати на розміщення, триразове харчування, безпеку і санітарні приналежності. Проект розрахований на чотири місяці.

Спортивний комплекс складається з двох будівель. Лід на ковзанці з часом знімуть, а звільнений простір поділять на сектори. Кожен з «квадратів» розрахований на одного пацієнта і знаходиться на відстані в шість футів (1,8 метра) один від одного. Всім бездомним видадуть килимок для сну і контейнер середнього розміру для зберігання своїх речей. З метою дотримання чистоти в комплексі передбачать портативні туалети, станції для миття рук і душові. На думку організаторів, розподіл бездомних в такі притулки не тільки допоможе знизити швидкість поширення коронавірусу, але також здатне змінити свідомість людей, які з часом почнуть звикати до пристойних умов.

Влада США вже не перший рік намагається вирішити проблему бездомних, створюючи з цією метою різні соціальні проекти. Місяць тому вони зробили нові заходи по розвантаженню соціального житла та контролю зростання числа безхатченків, запропонувавши забудовникам розселити незаможних в нерозпроданих квартирах. Девелопери, які погодяться на таку співпрацю, отримають від держави податкові пільги. Програма розрахована на сім’ї з низьким доходом, у яких немає свого будинку.