Бюджетне фінансування ЖКГ в Підмосков’ї у 2016 році може впасти вдвічі

 Обсяг бюджетного фінансування житлово-комунального господарства Московської області в 2016 році може впасти майже в два рази – до 5,731 мільярда рублів, говориться в проекті регіонального бюджету на сайті Мособлдуми.

У 2015 році на ці цілі в бюджеті було закладено 10,9 мільярда рублів, говориться в матеріалах регіонального парламенту.

При цьому в 2017 році на ці цілі планується виділити 3,832 мільярди рублів, а у 2018 році – 3,5 мільярди, сказано в матеріалах.

Фінансування регіональної держпрограми “Житло” протягом 2016-2018 років буде послідовно знижуватися, випливає з проекту бюджету. Так, в 2017 році на цю програму заплановано 3,388 мільярда рублів, в 2017 році — 3,09 мільярда, а в 2018 році — 2,462 мільярда рублів.

Та ж тенденція помітна щодо регіональної держпрограми “Розвиток житлово-комунального господарства”. Якщо у 2016 році на неї виділять 4.8 мільярда рублів, у 2017-му — 2,89 мільярда, в 2018-му — 2,562 мільярда рублів.

Тим часом стало відомо, що доля 14 адміністративного корпусу Московського Кремля вирішиться найближчим часом, повідомив в п’ятницю помічник директора Федеральної служби охорони Кремля Сергій Дев’ятов.

Чотирнадцятий корпус Кремля — адміністративний корпус, розташований між Спасскими воротами і Сенатським палацом Московського Кремля. Корпус входить в число будівель, що утворюють Іванівську площа. Будівлю було побудовано в 1932-1934 роках на місці зруйнованих у 1929-1930 роках Чудова і Вознесенського монастирів і Малого Миколаївського палацу. Корпус не є пам’яткою архітектури Московського Кремля і не внесений у список всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО.

“Доля 14 адміністративного корпусу Московського Кремля поки не відома, але вирішиться найближчим часом, мабуть, буде прийнято рішення про його знесення”, — розповів Дев’ятов на науковій конференції, присвяченій 25-річчю включення ансамблю “Московський Кремль і Червона площа” до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. За словами Дев’ятова, ЮНЕСКО проти знесення корпусу не заперечує.

Адміністрація президента виїхала з корпусу в 2011 році. У липні 2014 року Володимир Путін підтримав ідею не відновлювати 14-й корпус Кремля, а відновити історичний вигляд цього місця з можливим відновленням знищених монастирів в якості культурних об’єктів. Президент підкреслив, що такий план може бути реалізований лише після схвалення громадськістю та ЮНЕСКО.

Окрім того, ЗМІ повідомляють, що Троїцька башта Московського Кремля буде відкрита після реставрації до кінця листопада.

Раніше повідомлялося, що реставраційні роботи Троїцької вежі завершуватися до зими, планувалося відновити та зміцнити стіни з червоної цегли, законсервувати білокам’яне оздоблення, провести реставрацію шатра вежі, а також відреставрувати зірку на її вершині, встановлену в 1937 році. При цьому планується очистити каркас зірки, замінити поворотний механізм і лампи.

“Ремонтно – реставраційні роботи Троїцької вежі завершені, вона відкриється у листопаді цього року”, — розповів помічник директора Федеральної служби охорони Кремля Сергій Дев’ятов на науковій конференції, присвяченій 25 –річчю включення ансамблю “Московський Кремль і Червона площа” до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За словами Дев’ятова в процесі робіт по ремонту і реконструкцій Кремлівських стін і веж – Спаській, кутовий Арсенальній та Троїцької фахівцями отримані нові знання про те, як були влаштовані кремлівські стіни.

“Ми провели дослідження стін веж, яке раніше ніколи комплексно не проводилося. У нас був утилітарний питання, цікавив стан фундаменту стін Кремля. Була проведена геофізична система зондування, пробиті шурфи, глибина яких сягала 12 метрів”, — розповів Дев’ятов.

За його словами, фахівці з’ясували, що в нижній частині на підставі Кремля знаходиться “гранітний масив пов’язаний забетованным вапняком”,

“Такого немає ніде в описі Кремля. Такі гранітні масиви гарантують від підкопів. Це дуже цікава конструкція, а далі йдуть білий камінь і цегла червоний”, — продовжив Дев’ятов, зазначивши, що “Кремль — блискуча з точки зору фортифікації фортеця, найпотужніша в Європі”.