Депутати Держдуми віддають перевагу нерухомості в Іспанії, але є і вибір на користь Конго

dumaЗакордонна нерухомість і земля є у власності 25 депутатів Держдуми (лише в нижній палаті 450 місць), найбільш популярним напрямком є Іспанія. Такі дані містяться в деклараціях про доходи та майно, що депутати подали за 2013 рік.

Парламентарії звітують про майно, яке знаходиться у їх власності або у власності їх дружин та неповнолітніх дітей.

У більшості депутатів-власників закордонної нерухомості вона знаходиться в європейських країнах, у трьох парламентарів – в Азії, Африці та США.

При цьому на Україні нерухомість є у двох депутатів, в Білорусії ще у одного – чоловік космонавтки Світлани Савицької має квартиру в 40 квадратних метрів в Білорусії. При цьому шість депутатів вказали, що у них є власність в Криму, оскільки в минулому році, за який і звітують народні обранці, Крим ще перебував у складі України.

В Європі депутати воліють Іспанію (шість чоловік), а також Болгарію, Чорногорію, Францію, Швейцарію, Кіпр (в кожній цій країні власність мають по два депутата). Володіють будинками або квартирами в Німеччині, Австрії, Латвії, Греції, США, Об’єднаних Арабських Еміратах і Конго по одному депутату. Серед опозиційних депутатів власність в Болгарії є у Дмитра Гудкова, а в Латвії – у дружини Іллі Пономарьова.

Читайте також: Молодим політикам у нас дорога…

Дружина депутата з комітету з фінансового ринку Владислава Резника володіє квартирою в США. У Конго землю і два житлових будинки має другий за рівнем доходів в Держдумі депутат Михайло Слипенчук. В Об’єднаних Арабських Еміратах квартира є у дружини депутата Бєлана Хамчієва, який здійснює зв’язок з виборцями в Інгушетії.

Дружина і дитина голови комітету Держдуми з бюджету і податків Андрія Макарова володіють в Іспанії кількома ділянками і будинком у 318 квадратних метрів.