Італія відновила продажу будинків за 1 євро

Епідемія коронавірусу завдала істотної шкоди італійському ринку нерухомості, однак після зняття обмежень в країні він поступово почав відновлюватися. Комуна Чінкуефронді, розташована в регіоні Калабрія, стала першою, де відновилися продажі будинків вартістю 1 євро. Про це повідомляє CNN travel.

Влада муніципалітету заявили про перемогу над інфекцією і висловили надію, що статус «вільного від COVID-19» місця допоможе залучити нових людей і вирішити демографічну проблему. Справа в тому, що молоді люди змушені залишати ці місця в пошуках роботи. В результаті населення скорочується, а села вимирають.

За словами мера Чінкуефронді, ситуація настільки серйозна, що план з порятунку комуни отримав кодову назву «Операція краса». Пошук нових власників будинків є невід’ємною частиною програми реконструкції зруйнованих частин муніципалітету. Цьому сприяє позитивна епідеміологічна обстановка – в Чінкуефронді не зафіксовано жодного випадку зараження серед жителів. Сам регіон також вважається найбільш безпечним в Італії з точки зору можливості поширення інфекції.

Єдина вимога, яка пред’являється покупцям, – це необхідність відремонтувати куплене будівлю протягом трьох років. В інших регіонах зазвичай потрібно залишити заставу в розмірі п’яти тисяч євро. Якщо умови не виконані, то гроші не повертаються. У Чінкуефронді система діє трохи інакше. Покупець платить тільки один збір розміром в 250 євро, поки йдуть реставраційні роботи. Якщо протягом трьох років вони не завершаться, то власник будинку буде оштрафований на 20 тисяч євро, однак первісний внесок не заберуть на користь держави.

На початку цього року розпродаж будинків за ціною в 1 євро почалася в комуні Бізачча. Тоді на продаж виставили 90 історичних будівель. «Новачків тут балують і піклуються про них. Ми хочемо, щоб це місце знову засяяло », – сказала заступник мера міста.