Названа найкраща країна Європи для покупки житла


Швидше жителів інших європейських держав накопичити на власну квартиру можуть португальці. Про це свідчать дані в дослідження міжнародної консалтингової компанії Deloitte.

За статистикою компанії, перш ніж набереться сума, достатня для покупки квартири площею 70 квадратних метрів, жителям Португалії буде потрібно відкладати зарплату в середньому 3,8 року. Схожі показники у Бельгії – тут термін накопичення на таку житлоплощу становить чотири роки. Близько п’яти років знадобиться збирати жителям Норвегії та Данії, від 5,7 до 7,1 року займе термін накопичень у громадян Австрії, Італії та Угорщини. Полякам потрібно відкладати зарплату 7,5 року, хорватам – 7,9 року.

Довше за всіх у Європі – 11 років – на житло доведеться збирати громадянам Чехії. У число країн з максимальними термінами накопичення на квартиру увійшли також Латвія і Великобританія – їх громадянам потрібно 10,1 і 9,4 року відповідно.

Раніше консалтингова компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) провела власне дослідження якості житла в світових мегаполісах, що включає, в тому числі, і такий показник як доступність житла для населення. За даними PwC, житло в Москві виявилося менш доступним, ніж в Берліні, Токіо, Лондоні, Сінгапурі, Нью-Йорку і Мехіко.