По сайту :

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон

Входные двери с готовыми комплектациями и услуги изготовления дверей под заказ У них высокая плотность и рисунок древесины. Современные входные двери из древесины бывают массивными, щитовыми или филенчатыми. Массивная дверь выполнена из однородного материала на все полотно.

У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЯк росіянину зяти іпотеку в Латвії?


Автор: Адмін
08 лютого 2012 року


Як росіянину зяти іпотеку в Латвії? Ставки за кредитами на нерухомість в цій балтійській країні набагато нижче, ніж в Росії. Місцеві банки охоче кредитують росіян, проте детально перевіряють історію платоспроможності і фінансові документи кожного нерезидента. Які ж умови потрібно виконати росіянам, щоб одержати кредит в Латвії?

В більшості випадків росіяни набувають нерухомості в Латвії без участі позикових засобів. Проте прецеденти є: на даний момент один з провідних латвійських банків (SEB) видав росіянам і громадянам інших країн СНД близько 50 іпотечних кредитів.

Як розповів в інтерв'ю порталу varianti.lv керівник кредитного управління банку SEB Маріс Ларіонов, мінімальна планка власної участі нерезидента в покупці нерухомості – 40%. На практиці іноземці звичайно платять половину або трохи більше, а інше фінансує банк.

«У випадку з нерезидентами ми, зрозуміло, кожен запит розглядаємо окремо. Аналізуємо клієнта. Тому йому належить надати нам річні декларації своїх доходів в країні мешкання і виписки з банківських рахунків. Ми повинні зрозуміти джерела його доходів та історію платоспроможності», - додає фахівець.

Рахунок для проведення операції з нерухомістю в Латвії, також відкривається в банку, який видає кредит. Це обходиться в 0,5% від суми продажу, але не більше ніж в 150 латів. Рахунок операції дозволяє гарантувати, що зміна права власності на об'єкт буде здійснена і всі умови, обумовлені в договорі покупки-продажу, будуть виконані.

«Для іноземців, у яких висока платоспроможність, ставки починаються від 3,5-4% плюс EURIBOR (середня процентна ставка в зоні євро, по якій фінансові організації дають один одному кредити). Але це для дійсно хороших клієнтів! Є нерезиденти, яким ми зможемо запропонувати тільки 7-8% плюс EURIBOR. І їм це цікаво: у самій Росії вартість позик в європейській валюті найчастіше вимірюється двозначною цифрою. Якщо ж дивитися в середньому, то основна маса оформлених нерезидентами іпотечних кредитів має ставку в межах 5-6% плюс EURIBOR», - розповідає Маріс Ларіонов.

За словами фахівця, середній розмір виданих банком SEB росіянам іпотечних позик – €150 000. Сума запрошуваного нерезидентами кредиту рідко перевищує €250 000 євро. Враховуючи, що звичайно це половина вартості об'єкту, можна зробити висновок: із залученням кредиту жителі СНД купують квартири і будинки вартістю від €200 000 до €500 000.

Додамо, що при отриманні іпотеки в Латвії виникають додаткові витрати. Наприклад, в банку SEB оформлення кредитного договору коштує 1,5% від суми, тобто при позиці €150 000 – це €2 250. До додаткових платежів треба додати відкриття рахунку операції і покупку страхового полісу на об'єкт нерухомості. Кредитоотримувач також повинен зважати на витрати на різні держмита.

Tags: , , ,На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість