Під Флоренцією виставили на продаж віллу Мони Лізи

В італійській Тоскані виставили на продаж віллу, господиня якої була моделлю Леонардо да Вінчі, коли художник писав знамениту ” Мону Лізу. Нерухомість оцінюється в 10 мільйонів євро (11,3 мільйона доларів). Про це пише The Local.it.

Вілла розташована на території зі своєю каплицею і гаєм лимонів в п’яти кілометрах від Флоренції, столиці Тоскани. Колись вона належала родині торговця шовком Франческо Дель Джоконда, дружина якого, Ліза Герардіні, за однією з версій, позувала великому художнику.

Модель Леонардо народилася в 1479 році і померла в 1542-му. Художник написав свій шедевр між 1503 і 1506 роками, коли чоловік жінки був господарем вілли під Флоренцією. Повна назва «Мони Лізи», або «Джоконди» — «Портрет пані Лізи Джокондо». Втім, деякі експерти не виключають, що Мона Ліза — це не що інше, як автопортрет художника, уточнює портал.

У вересні 2015 року італійські археологи, які намагалися розгадати таємницю Леонардо да Вінчі, повідомляли, що знайшли останки, які, можливо, належали «реальній» Моні Лізі.

Відзначимо, на початку грудня 2015 року французький вчений Паскаль Конте заявив, що «Джоконда» має кілька шарів. За його словами, під портретом він знайшов зображення цієї Лізи Герардіні.