По сайту :

Чи варто купити нерухомість на Балі?Читати більше

Чи варто купити нерухомість на Балі?


Нерухомість в Словенії: що і де купують наші?Читати більше

Нерухомість в Словенії: що і де купують наші?

10 причин вибрати Дубай – погляд покупців нерухомостіЧитати більше

10 причин вибрати Дубай – погляд покупців нерухомості

Росіяни витісняють місцевих жителів з Гоа, скаржаться індійціЧитати більше

Росіяни витісняють місцевих жителів з Гоа, скаржаться індійці

В Європі цілі села здаються в оренду подобовоЧитати більше

В Європі цілі села здаються в оренду подобово

Румун побудував 'будинок інопланетянина' - дешево і зручноЧитати більше

Румун побудував "будинок інопланетянина" - дешево і зручно

У Франції продається 'село-примара' за 330 тисяч євроЧитати більше

У Франції продається "село-примара" за 330 тисяч євро

Охорона Абрамовича обходить будинки сусідів в Челсі, перевіряючи, що видно з їх віконЧитати більше

Охорона Абрамовича обходить будинки сусідів в Челсі, перевіряючи, що видно з їх вікон

Зниження цін на ринку житла погіршило купівельну спроможність багатьох американцівЧитати більше

Зниження цін на ринку житла погіршило купівельну спроможність багатьох американців

На місці знесеного готелю 'Росія' ще декілька років нічого не з'явитьсяЧитати більше

На місці знесеного готелю "Росія" ще декілька років нічого не з'явиться

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-КаньйонЧитати більше

В Арізоні продається печерний будинок з виглядом на Гранд-Каньйон

У Москві продано рекордну кількість квартирЧитати більше

У Москві продано рекордну кількість квартир

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин Читати більше

У Китаї 30-поверхову будівлю побудували за 360 годин

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставкуЧитати більше

Глава американського іпотечного гіганта Fannie Maє йде у відставку

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівЧитати більше

Найдорожча квартира в Москві була продана за 50 млн. доларівРосійська експансія у Фінляндії: емоції і факти


Автор: Адмін
28 лютого 2012 року


Російська експансія у Фінляндії: емоції і факти П'ять років тому журналісти авторитетної фінської газети були стурбовані тим, що росіяни нібито масово скуповують житло в Суомі. Сьогодні тема «російської експансії» знову стала актуальною – цього разу з подачі фінських депутатів, які придумали радикальний метод захисту від росіян. А саме: заборона на продаж нерухомості негромадянам ЄС.

Про «антиросійську» ініціативу фінських депутатів

З пропозицією заборонити негромадянам Євросоюзу купувати нерухомість у Фінляндії 21 лютого на засіданні парламенту виступив депутат партії Центру Марку Россі. Відзначимо, що ця партія є четвертою в країні по кількості представників в Едускунте (законодавчий орган Фінляндії) і традиційно відстоює інтереси сільського населення і дрібних підприємців. Політик не приховував, що його ініціатива націлена саме проти росіян. Аргументування у нього наступні.

По-перше, росіяни, які масово скуповують будинки в Східній Фінляндії, «накручують» ціни на нерухомість в цьому регіоні. Якщо місцеві жителі витрачають на дачу €100 тисяч, то росіяни готові віддати і €200 тис. В результаті власники орієнтуються на іноземців, а простим фінам житло стає не по кишені.

По-друге, існують підозри, що для придбання нерухомості у Фінляндії, росіяни використовують не чесно зароблені гроші, а відмивають «сірі» капітали.

По-третє, між країнами відсутній принцип взаємності. Іншими словами, росіяни можуть вільно купувати нерухомість в Суомі, а фіни в Росії – ні. Марку Россі має на увазі заборону на продаж іноземцям нерухомості на прикордонних територіях Росії, який 9 січня 2011 року затвердив Дмитро Мєдвєдєв. Згідно з цим указом, в список закритих для іноземців місць внесені зокрема Виборгський район Ленінградської області, майже вся територія Карелії і Карельського перешийку. Таким чином недоступними для фінів стали самі «ласі» ділянки поблизу кордону, на яких колись жили їх предки.

Поки ініціаторам проекту вдалося заручитися підтримкою лише 22 парламентаріїв з 200. Причому, всі прихильники «антиросійських» поправок належать до партії Центру. Аналітики вважають, що цей закон – не більше ніж політична гра, затіяна в спробі завоювати голоси певної частини електорату. Тим більше що доводи ініціаторів проекту не підкріплюються статистичними даними. Фінляндія ринок

Про «масову скупку» і «брудні гроші»

Що це за дані? По-перше, щорічно росіяни здійснюють у Фінляндії лише декілька сотень операцій із земельними ділянками, будинками і квартирами. Наприклад, у 2008 році, на піку ринку, наші співвітчизники придбали приблизно 800 об'єктів. А в 2011-му росіяни купили всього 450 котеджів на загальну суму порядку €50 млн. Навіть для п'ятимільйонної Фінляндії ці цифри до смішного малі. Це 0,5% від загальної кількості операцій в країні, які не можуть зробити істотного впливу на ринок нерухомості і, тим більше, «накрутити» ціни.

«У Фінляндії іноземцям належить близько 1,5% нерухомості, при обробцы якоъ зазвичай використовуэться плитка клинкер. При цьому володіють житлом в Суомі не тільки росіяни. Говорять про 400 операцій в рік за участю росіян. Але ж треба враховувати, що росіяни не тільки набувають, але і продають нерухомість у Фінляндії. До нас регулярно поступають заявки як на підбір варіантів, так і на продаж об'єктів. Тому природний баланс ринку зберігається, і ні про яку «масову скупку» мови йти не може», - відзначає Наталія Алексєєва, керівник департаменту «Країни Північної Європи» консалтингової компанії «Країна Плюс».

За даними статистичного відомства Фінляндії, ціни на квартири і будинки в країні відносно стабільні. За підсумками січня 2012 року нерухомість в Суомі подорожчала на 1,1% в річному численні. Вартість квадратного метра житла досягла €2107, зокрема в столичному регіоні - €3350.

По-друге, ніяких доказів того, що, купуючи квартири і котеджі у Фінляндії, росіяни «відмивають брудні гроші», у авторів законопроекту немає. «Фінляндія – це цивілізована країна, а її правова система мінімізує можливість різних махінацій. Операція по придбанню нерухомості проходить у декілька етапів. Один з них - це відкриття рахунку у фінському банку, через який вестимуться розрахунки між сторонами, - пояснює Наталія Алексєєва. - Тому тут неможливо заплатити з безіменного рахунку, не вказати джерело походження коштів і, тим більше, просто приїхати з чемоданом «сірих» грошей».

А ось те, що наші співвітчизники, також як і рядові фіни, платять комунальні платежі і податки на нерухомість – це факт. Тим більше що з жовтня 2011 року власникам житла у Фінляндії для отримання Шенгенської візи необхідно надавати в консульство у тому числі і сертифікат про сплату податків.

І навіть найвагоміший довід про відсутність взаємності між двома країнами є швидше емоційним, ніж раціональним. Звичайно, фінам образливо, що їх позбавили самої можливості придбати будиночок на території, яка колись належала їх предкам. Але на практиці, навіть до встановлення обмежень на продаж нерухомості в прикордонних зонах, нашим сусідам не дуже-то потрібні були російські дачі. У рік проходили лише одиничні операції. Фінляндія

Про російсько-фінську дружбу

«Ця тема з'явилася не минулого тижня, коли фінські парламентарії обговорювали законопроект про заборону продажу нерухомості нерезидентам ЄС, а набагато раніше. Я працюю на ринку Фінляндії з 2005 року, і весь цей час періодично виникають подібні розмови. Це політика, яка найближчим часом просто не може бути реалізована. До того ж дана ініціатива належить тільки окремим парламентаріям і має підтримку серед більшості. Для Фінляндії і Росії важливо зберігати поважні і взаємовигідні відносини», - вважає Наталія Алексєєва.

Переваги російсько-фінської дружби для наших сусідів очевидні. Кожен, хто був в східній частині Суомі, наприклад, в Лаппєєнранте, років п'ять тому, знає, як сильно змінився регіон за ці роки. Там прокладаються нові дороги, створюється сучасна інфраструктура, один за іншим будуються торгові центри, в яких чутна переважно російська мова. Наші співвітчизники у Фінляндії не тільки нерухомість купують, але ще і бізнес ведуть: туризм, торгівля, логістика. Завдяки цьому створюються робочі місця для місцевих жителів, рівень безробіття падає, а гроші течуть у фінську економіку. Потрібні конкретні цифри – будь ласка. За статистикою, минулого року російські туристи залишили у фінських готелях, магазинах і ресторанах близько мільярда (!) євро.

Тому, з погляду фактів, у фінів немає причин не любити росіян. А ось на рівні емоцій все складніше. Адже силу взаємної любові (або неприязні) не зміряєш точними даними і не відобразиш в графіках і діаграмах.

«Якщо б ми хотіли дати коротке визначення фінам, то напевно написали б: «Фіни добрі, чесні, відповідальні, задумливі, тихі». У них є одна особливість – загострене почуття ревіра (тобто чітко відмежованого особистого простору). Заходити за обмеження не рекомендується, якщо ти хочеш зберегти з ними хороші відносини. Обмеження можуть бути різними. Це, наприклад, відношення до тиші і спокою. Пошана до особистого часу фіна – представники цієї нації, як правило, не можуть дозволити собі спілкуватися з російським розмахом – довго і шумно. Вони також не зрозуміють вас, якщо ви пообіцяєте і не зробите, не пробачать брехні», - розповідає випускаючий редактор журналу STOP in Finland Світлана Аксьонова.

«Якщо ви купите у Фінляндії будинок, не чекайте що до вас тут же побіжать знайомитися, – додає фахівець. – Поживіть років зо три, покажіть, який ви ГОСПОДАР, як відноситеся до землі і до країни, і тільки потім розраховуйте на увагу з боку сусідів. Якою вона буде – позитивною, або негативною – залежить в першу чергу від вас. І якщо вам буде запропоновано друге, не дивуйтеся, попорпайтеся в собі і свого російсько-фінського життя, напевно щось знайдете. І не нарікайте на антиросійські настрої, це найпростіше і це неправильно. Зумійте заслужити любов цієї нації, і будьте впевнені - вам повернуть її сторицею».

Так, ми несхожі. Але ці відмінності – в менталітеті, традиціях, культурі – не говорять про те, що фіни не люблять росіян і не хочуть бачити нас своїми сусідами. Жителі Суомі з повагою відносяться не тільки до свого, але і до чужого особистого простору. І приймають нас такими, якими ми є. Головне, відповідати їм взаємністю і не нав'язувати свої правила поведінки.

Що стосується Марку Россі та інших депутатів партії Центру, то вони напевно продовжать свою політичну гру. Проте потенційним власникам нерухомості у Фінляндії не варто турбуватися. Керівництво сусідньої країни поки не має наміру вводити ніяких обмежувальних заходів. А реальним власникам котеджів в Суомі боятися вже зовсім нічого. Навіть якщо припустити, що коли-небудь які-небудь заборони відносно росіян будуть введені, вони точно не матимуть зворотної сили. Це факт. І їх визнають навіть самі ініціатори проекту.На головну


 

Copyright © 2010 Елітна нерухомість