Розкрито спосіб захистити особисті дані при оренді житла

Кожен, хто укладає договір оренди житла в письмовому вигляді, ризикує своїми особистими даними — вони можуть бути використані неправильно і неправомірно. Про це розповів агентству «Прайм» завідувач філією Московської колегії адвокатів «захист» Анатолій Миронов.

Експерт порадив росіянам бути обережними і обачними при наданні особистих даних орендарю або орендодавцю. “Оцініть адекватність поведінки, перспективу укладення договору саме з цим партнером і тільки після того, як зрозумієте, що будете співпрацювати, надавайте свої дані для складання відповідного договору», — порадив адвокат.

Він також розкрив спосіб захистити особисті дані від неправомірного використання посередниками: їм потрібно давати мінімум інформації про себе, якщо немає впевненості, що саме це агентство або індивідуальний підприємець будуть в результаті брати участь в укладенні договору оренди.

На сайтах великих агентств, за словами Миронова, має бути опис політики Компанії при роботі з персональними даними. “Якщо таких правил поведінки компаній ви не знаходите у відкритих джерелах, то або знайдіть альтернативу, або знайте, що ситуація вимагає підвищеної уваги», — підсумував фахівець.

Раніше в грудні росіян застерегли від пошуку квартир через соціальні мережі. Експерт зазначив, що оголошення в соцмережах часто не модеруються, тобто не перевіряються. Він також підказав спосіб виявити обман – можна самостійно перевірити фотографії пропонованого житла за допомогою пошуку по зображеннях.