Ще одне місто в Італії оголосило масштабний розпродаж житла

Комуна Біккарі на півдні Італії оголосила масштабний розпродаж житла — придатний для проживання будинок там можна купити за ціною від 7,5 тисячі євро. Більшість пропозицій нерухомості оцінені в 10-13 тисяч євро, повідомляє CNN.

Житло розпродає влада муніципалітету, щоб залучити в місто нових жителів. В останні десятиліття істотна частка місцевого населення виїхала за кордон, переважно в США. Ще в 1950-х в Біккарі проживали близько 5 тисяч осіб, а в даний час-близько 2 тисяч.

В рамках мерської програми продаються близько дюжини будинків за один євро – вони потребують реконструкції. Ще два десятки об’єктів мають “нормальний” цінник (кілька тисяч євро). В цілому у місті пустують понад 100 об’єктів житлової нерухомості.

Практично всі занедбані будівлі розташовані в історичній частині Біккарі. Середня площа будинків-50-70 квадратних метрів, більшість з них мають два поверхи. Саме місто славиться гастрономічними задоволеннями – тут роблять піцу за старовинною технологією, виробляють також козячий сир, оливкову олію, салямі. Крім того, в регіоні регулярно проводяться фестивалі народних танців.

Раніше комуна Троіна на італійському острові Сицилія також оголосила спеціальну акцію для залучення нових жителів: місто розпродає будинки за ціною 1 євро, надаючи покупцям гроші на ремонт житла. Тим, хто погодиться на покупку будівель в нормальному стані, мерія роздасть гранти в розмірі до 8 тисяч євро. Про це повідомляє CNN.

В рамках програми на продаж виставлені десятки будинків, ціна символічна – 1 євро. Ще більше сотні можуть бути запропоновані приїжджим в найближчому майбутньому, після того, як колишні власники добровільно передадуть їх владі. Покупців зобов’яжуть відремонтувати об’єкти протягом трьох років.

План реконструкції повинен бути поданий в мерію протягом року після укладення угоди, почати роботи необхідно протягом двох років. Учасники програми вносять гарантійний депозит у розмірі 5 тисяч євро – його повернуть по завершенні ремонту. Є можливість отримати грант на ремонт — до 15 тисяч євро, а також 10 тисяч євро за виконання енергоефективних робіт.

Тим, хто не бажає займатися реконструкцією, влада пропонує придбати готові для проживання будинки — їх ціна починається від 10 тисяч євро. При цьому частину вартості (до 8 тисяч євро) може компенсувати міська влада.

Бажаючим отримати більше інформації і взяти участь в програмі потрібно звернутися в онлайн-агентство HouseTroina.