Турки купили половину хмарочоса у “Москва-Сіті”

Інтер'єр вежі «Росія» за проектом Нормана ФостераТурецька компанія Renaissance Construction купила половину проекту з будівництва хмарочоса “Росія” в “Москва-Сіті”. Про це пише газета “Коммерсантъ”.

За інформацією видання, турки також виступлять генеральним підрядником будівництва вежі. Сума угоди не розкривається. Інші 50 відсотків проекту зберігають співвласник Магнітогорського металургійного комбінату Віктор Рашніков і сирійський бізнесмен Надер Надер.

Про те, що Renaissance має намір інвестувати в “Москва-Сіті” 1,1 мільярда доларів, стало відомо наприкінці 2012 року. Тоді в компанії відзначали, що в рамках спільних проектів розраховують спорудити у діловому центрі 330 тисяч квадратних метрів офісів.

Будівництво вежі “Росія” на ділянці №17-18 “Москва-Сіті” стартувало у 2007 році. Реалізацією проекту зайнявся підприємець Шалва Чигиринський. 612-метровий хмарочос площею 620 тисяч квадратних метрів повинен був стати найвищою будівлею Європи.

Читайте також:  Суд решил, что Львовская обладминистрация должна работать в помещении, принадлежащем облсовету

Через кризу і розбіжності з партнерами в 2011 році Чигиринський продав половину хмарочоса Надеру. Ще раніше інші 50 відсотків отримав Рашніков в обмін на 300 мільйонів доларів, які Чигиринський хотів вкласти в реконструкцію готелю “Росія”. Пізніше мерія скасувала цей проект і співвласник ММК зажадав у міста 5 мільярдів рублів компенсації, оскільки Чигиринський покинув Росію. В результаті влада віддали Рашнікову готель Renaissance на Олімпійському проспекті.

У 2012 році містобудіельно-земельна комісія затвердила нові параметри “Росії”, урізавши висоту комплексу з 612 до 360 метрів, а загальну площу – з 520 до 350 тисяч квадратних метрів. Будівництво комплексу має завершитися до кінця 2015 року.