У Калінінграді з’явився «філософський» острів

Депутати міської ради Калінінграда прийняли рішення про перейменування острова Центральний у острів Іммануїла Канта. Прохання про перейменування надійшла до міськради з уряду області. Про це повідомляє «Интерфакс».

Якихось суперечок з цього приводу не було, так як вже багато років острів в центрі Калінінграда негласно називають ім’ям Канта. Це пов’язано з тим, що на острові розташований Кафедральний собор, біля стін якого знаходиться могила філософа, уточнюється в профілі користувача сайта cfin.ru.

У довоєнний час острів Кнайпхов (німецька назва) був щільно забудований. Однак під час Другої світової війни уцілів лише остов Кафедрального собору, який відновили на початку 1990-х років. В даний час, крім Кафедрального собору, на острові розташований Парк скульптури. Його колекція складається з приблизно 30 скульптур, серед них — пам’ятники композиторам, письменникам, поетам.

Іммануїл Кант народився 22 квітня 1724 року в пригороді Кенігсберга в сім’ї ремісника. У 1740 році він вступив до Кенігсберзький університет, 1755-1796 роках викладав в Альбертіні — найстарішому університеті Пруссії. Головними філософськими творами Канта вважаються «Критика чистого розуму», «Критика практичного розуму» і «Критика здатності судження».