Україні передрікли стрибок цін на житло


В майбутньому вересні забудовники почнуть підвищувати цінники на споруджувані в Україні квартири. Про це заявила співзасновник «Українського клубу нерухомості» (URE Club) Ольга Соловей, передає «КуПол».

Експерт зазначила, що вартість будівництва житла в 2019 році зросла, але будівельні компанії в попередні місяці не поспішали піднімати ціни на квартири. «Перегляд цін міг би істотно вплинути на динаміку продажів», – пояснила Соловей. Вже до початку травня активність покупців знизилася на 10-15 відсотків у порівнянні з показником за грудень 2018 го, і будь-яке подорожчання могло б негативно вплинути на обсяги продажів.

На думку експерта, вартість житла в Україні не буде змінюватися до осені, а з вересня забудовники переглянуть цінники. До кінця року квартири в новобудовах можуть стати на 3-4 відсотка дорожче, вважають в «Українському клубі нерухомості». Зростання цін буде в тому числі обумовлений традиційним осіннім збільшенням попиту на квадратні метри.

Раніше в липні Державна служба статистики України повідомила, що ринок житлової нерухомості країни в 2019-м демонструє позитивну цінову динаміку. За підрахунками фахівців відомства, у другому кварталі року середня вартість житла на первинному ринку нерухомості збільшилася на два відсотки, на вторинному – на 1,8 відсотка в порівнянні з показниками за попередній квартал. За півроку (в порівнянні зі значеннями за четвертий квартал 2018 го) зростання цін на нові квартири склав 4,3 відсотка, на що були у користуванні – 4,7 відсотка.